Безпека та благоустрій: в КП «Миколаївські парки» розповіли про роботу з обрізки платанів на вул. Соборній

16:13

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві на вул. Соборній триває планова обрізка дерев. З якою метою такі роботи проводять, в ефірі телеканалу «МАРТ» пояснила інженер-дендролог КП «Миколаївські парки» Олена Недільська передає сайт міськради.

Вона підкреслила, що комунальне підприємство в своїй діяльності керується правилами утримання зелених насаджень, затвердженим Міністерством архітектури від 2006 року, Збірником нормативних актів з озеленення, які затверджені Міністерством з питань житлово-комунального господарства у 2009 році, а також Законами України про благоустрій та про рослинний світ.

«У 2023 році було затверджено зонування з пріоритетності по благоустрою та санітарного утримання територій для забезпечення чистоти і порядку міста Миколаєва. Було визначено ядро міста, центр, зони міста та периферію. Саме вулиця Соборна, а також Адміральська, Нікольська, Спаська, Фалеєвська, Лягіна відносяться до категорії А — ядро міста. Тому обрізка почалась саме з вулиці Соборної», – пояснила експерт.

Також пані Олена розповіла по стан дерев на Соборній. Так, після спилювання деяких гілок видно, що всередині вони чорні.

«Це означає, що ідуть незворотні процеси і ураження захворюванням іде з самого верху дерева. Поступово воно переходить вглиб до крони. Коли наші співробітники проводять обрізку, вони бачать ці проблеми. Тому, якщо є можливість, вони обрізають дерево ще нижче, але в них є пам’ятка, якою вони керуються, тож вони не можуть обрізати більше, як третину від загальної висоти дерева, щоб воно могло пустити нові пагони», – каже інженер-дендролог КП.

Що стосується закидів, наче така обрізка шкодить деревам, Олена Недільська навела конкретний приклад, який заперечує цю тезу.

Так, обрізка дерев в Миколаєві проводилась в 2023 році на вул. Соборній від Нікольської до Спаської, а також на Адміральській від вул. Шнеєрсона до Малої Морської. Надалі за деревами спостерігали. І у весняно-літній період, на який припадає масове відростання зеленої маси рослин, на обрізаних деревах був активний приріст молодих пагонів. Це дуже хороший показник для дерев у рік обрізки, додає спеціаліст КП. Тож дерева там перебувають у задовільному стані.

Подібна практика з обрізки дерев використовувалась і в інших містах України, наприклад, в Херсоні. Востаннє вона проводилась у 2018-2019 роках. І, зазначає пані Олена, судячи з тих фото, що є в Інтернеті, обрізали дерева так само, як в Миколаєві, а за два-три роки вони обросли новим листям та гілками і мали гарний вигляд.

Що стосується впливу обрізки на пушіння платанів, яке так заважає містянам влітку, то це має результат, але він не довготривалий. Молоді пагони, які відростають після кронування, знову випустять суцвіття за три-чотири роки. Тож обрізку, каже пані Олена, періодично слід регулювати.