Американські стратеги вважають, що українці надто розосереджені при контрнаступі і мають сконцентруватися на головному напрямку

16:16

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Американські стратеги вважають, що війська України надто розосереджені при контрнаступі і мають сконцентруватися на головному напрямі — на півдні країни — New York Times з посиланням на американських та інших західних офіційних осіб.

На їхню думку, в ході контрнаступу Україна насилу прориває міцну російську оборону тому, що занадто багато військ, включаючи деякі з кращих бойових підрозділів, знаходяться не в тих місцях.

Як пише видання, під час відеоконференції 10 серпня голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі, його британський колега Тоні Радакін та Крістофер Каволі, командувач силами США в Європі, закликали головкома ЗСУ Валерія Залужного зосередитись на одному головному напрямі.

“Лише при зміні тактики та різкому просуванні темп контрнаступу може змінитися”, — сказав один з американських чиновників, який, як і кілька інших співрозмовників NYT, говорив на умовах анонімності.

За словами двох офіційних осіб, які були присутні під час розмови, Залужний погодився.

Головна мета наступу — відрізати російські лінії постачання на півдні України, розірвавши сухопутний міст між росією та анексованим Кримом, але замість того, щоб зосередитися на цій меті, українське командування розподілило війська та вогневу міць приблизно порівну між сходом та півднем, кажуть американські чиновники.

В результаті в районі Бахмута та інших міст на сході країни знаходиться більше українських військ, ніж під Мелітополем та Запоріжжям на півдні, де розташовані набагато важливіші у стратегічному відношенні ділянки фронту.

Американці радять Україні зосередитись на просуванні до Мелітополя та пробивати російські мінні поля та інші захисні споруди, навіть якщо при цьому українці втратять більше солдатів та техніки, пише Дзеркало тижня.

Востаннє американська армія брала участь у війні з боями подібного рівня інтенсивності у 1944 році під час висадки в Нормандії під час проведення морської десантної операції «Нептун» у Другій світовій війні, коли сили союзників протистояли Німеччині.