Розповідь про пінгвінів розмістили на своїй сторінці у фейсбуці співробітники Музею суднобудування і флоту. Січневі заходи, які приділяють увагу цим тваринам, проводяться у другий декаді місяця і мають традиційний щорічний характер.
Багатьом відомий факт, що пінгвіни живуть лише у Південній півкулі. Але мало хто знає чому? Виявляється, предки пінгвінів більш ніж 60 млн років тому жили в помірному кліматі Антарктиди, яка тоді ще не була суцільною глибою льоду. Але внаслідок дрейфування цей материк змістився на Південний полюс. Більшість тварин або вимерли, або покинули його, а от дивні нелітаючі птахи залишилися. До речі, видів пінгвінів у ті часи налічувалося понад 40, один з яких сягав людського зросту і важив до 120 кг.
Також цікаво, що не всі види сучасних пінгвінів живуть у холодному кліматі. Хоч вони полюбляють морозець, але населяють і Південну Австралію, Нову Зеландію, узбережжя Південної Америки та, навіть, Галапагосські острови. Щоправда, тропічні широти вони відвідують лише разом із прохолодною Бенгельською течією. Різні види пінгвінів розрізняються за розміром і формою. Наприклад, найменші пінгвіни розміром як курка, а найбільші з них досягають аж метра у висоту. Незважаючи на відмінності, пінгвіни мають особливе забарвлення, завдяки якому кожен з першого погляду зрозуміє, що перед ним саме пінгвін. Спина пінгвіна пофарбована в чорний колір, а груди і живіт в білий.
Харчуються пінгвіни рибою і іншими дрібними морськими мешканцями, яких вправно ловлять у морі. Для того, щоб добути їжу, ці птахи полюють в морських глибинах, швидко і витончено пересуваючись під водою за допомогою своїх коротких крил і ніг.Дивно спостерігати як пінгвіни вибираються з води після полювання. Підпливаючи до берега, пінгвін буквально вилітає з води відштовхуючись від неї крилами і ногами і приземляється на живіт. Дитинчата пінгвінів мало схожі на своїх батьків. На відміну від дорослих птахів, вони не одягнені в чорний блискучий «піджак» з пір’я, а покриті пухом брудно-бежевого або сірого кольору.