16 вересня – день пам’яті журналіста Георгія Гонгадзе

19:13

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

14 вересня 2023 року головна редакторка “Української правди” Севгіль Мусаєва отримала німецько-норвезьку премію Free Media Awards у Гамбурзі. У своїй промові вона розповіла про вбивство журналіста та значення правди в його житті та під час повномасштабної війни в Україні. 

“23 роки тому в ніч з 16 на 17 вересня засновник “Української правди” Георгій Гонгадзе був викрадений правоохоронцями в центрі Києва.

Як ми потім дізналися з матеріалів офіційного слідства, викрадачі вивезли Гонгадзе за місто, зв’язали мотузкою руки й ноги. Після цього журналіста душили – спочатку руками, потім ременем. Вже потім вбивці скинули тіло Георгія в яму, облили бензином та підпалили.

Пізніше один з убивць, генерал Пукач, повернувся та відрізав голову журналісту, щоб поховати її в іншому місці та замести сліди.

Незважаючи на великий резонанс, акції протесту, в цій справі так і не поставлено крапку. Змінюються президенти та уряди, міністри внутрішніх справ, але країна так і не знає правди про замовників страти відомого журналіста.

Видання, яке заснував Георгій Гонгадзе, я очолюю останні 9 років. Назву “Українська правда” журналіст дав йому для того, щоб надати сенсів старим значенням, бо газета “Правда” була головним рупором радянської пропаганди, а “Українська правда” мала її перемогти. “Українська правда” мала стати взірцем незалежної журналістики в молодій незалежній країні”, – розповіла редакторка.