Захворюваність знову зростає: МОЗ прогнозує спалах Омікрону в Україні

10:11

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Митинг маршрутчиков, предприниматели, протест против карантина, 300 николаевцев, карантин в Николаеве, маски, коронавирус (с) Фото - А.Сайковский, Вечерний Николаев

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що в Україні за останній тиждень суттєво зросла кількість нових випадків COVID-19. Крім того, поступово починає зростати динаміка госпіталізації пацієнтів із коронавірусом.

За його словами, також погіршується епідеміологічна ситуація, зокрема Івано-Франківська область вже найближчим часом може перейти до “червоної” зони карантину. Про це голова МОЗ розповів у коментарі OBOZREVATEL.

Ляшко також нагадав, що нещодавно до “помаранчевої” зони карантину перейшли Львівська, Рівненська, Чернівецька та Сумська області. Така ситуація в країні та тенденція у світі свідчать про те, що Україна не уникне спалаху Омікрону.

Міністр охорони здоров’я наголосив, що у “помаранчевій” зоні зафіксовано високий відсоток виявлення інфікованих серед усіх протестованих на COVID-19. У той же час на Прикарпатті невпинно зростає показник за рівнем та динамікою госпіталізацій.

На сьогоднішній день варіант коронавірусу Омікрон підтверджено вже у семи областях – Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Львівській та в місті Києві.

Також у МОЗ нагадали, що Омікрон має значно коротший інкубаційний період, який, за попередніми даними, становить від 2 до 5 днів. При цьому штам передається в 7 разів швидше порівняно зі штамом Дельта, який циркулював раніше. До того ж людина, яка захворіла на штам Омікрон, може інфікувати інших вже в першу добу після зараження.

Вкотре Ляшко наголосив, що уникнути надмірного навантаження на систему охорони здоров’я можна лише шляхом збільшення масової вакцинації та дотримання наявних протиепідемічних норм.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Міністерстві охорони здоров’я заявили, що Україна не зможе уникнути нового спалаху коронавірусної хвороби, спричиненої штамом Омікрон. Такі висновки відомство зробило на підставі тенденції щодо поширення нового варіанта COVID-19 у різних країнах світу.

Нагадаємо, дані національної служби статистики Великобританії свідчать про те, що повторне зараження коронавірусом у штамі Омікрон у 16 разів перевищує ризики захворіти на мутацію Дельта вдруге. Навіть проходження повної вакцинації не може повністю убезпечити пацієнта, зате помітно знижує ймовірність важкого перебігу хвороби.