Весняний калейдоскоп від сім’ї Артим – з квітковим ароматом

19:23

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У художній галереї Миколаївського академічного художнього драматичного театру відкрилася “родинна” виставка. І хоча театр  та керівник БФ “Індиго” Ольга Криницька часто запрошують городян на мистецькі вернісажі, сімейна виставка художників – а це дуже відомі в Миколаєві та за його межами Дмитро, Ольга, Юлія Артим – триває вперше.

Голова родини Дмитро Артим очолює Миколаївську обласну організацію Національної спілки художників України. Його улюблені теми – природні та міські пейзажі, також він відомий своїми історичними полотнами (наприклад, знаменита “Хотинська битва”) .

Його дружина Ольга славиться перш за все натюрмортами, її картини – це буяння розкішних квітів, різномаїття барв, кольорів… вони багаті, щедрі і завжди асоціюються зі святом. А ще Ольга Артим є авторкою оригінальних портретів миколаївців.  Їхня донька Юлія, отримавши у спадок від батьків художній дар, теж пішла мистецьким шляхом.

 

Особливість виставки, що відкрилась, полягає в її тематиці – “Весняний настрій”. І це не натюрморти зі зрізаними квітами, які стоять у вазі. Це буяння квітів в природі – квітучі галявини ніжних ірисів і запашних півоній, кущі бузку, вкриті цвітом абрикоси, яблуні, вишні. До того ж виставка приурочена до Великодня. Тому весняне цвітіння органічно доповнюють роботи Юлії Артим – Великодні дзвони, білосніжні голуби, які з любов’ю облаштовують свої гніздечка.

З відкритям виставки всіх присутніх привітали директор театру Артем Свистун, колеги-художники, шанувальники творчості родини Артимів. Маленький концерт на честь свята додав мелодійних кольорів красивому заходу.

Виставка працюватиме до середини травня. Її зможуть побачити всі містяни, яких цікавить творчість художників на прізвище Артим, а також всї, хто прийде на спектаклі драматичного театру і, можливо, відкриє для себе цю мистецьку сторінку “культурного фронту” Миколаївщини.

 

 

Текст – Наталія Христова. 

Фото – з відкритих джерел.