У Миколаєві оголошено конкурс на розробку зовнішнього вигляду меморіального знаку для покладання квітів в пам’ять про загиблих на війні

19:08

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Департамент архітектури та містобудування міської ради оголошує конкурс ідей на розробку концептуального рішення зовнішнього вигляду меморіального знаку для покладання квітів в пам’ять про загиблих на війні з прилеглим благоустроєм. 

До участі запрошуються небайдужі та патріотично налаштовані митці, зокрема представники галузі архітектури, містобудування, урбанізму, дизайну, скульптури, образотворчого мистецтва та суміжних творчих професій, а також студенти, що навчаються за вищезазначеними спеціальностями.

Головна мета – надати пропозицію щодо меморіалу як вияву поваги, шани та пам’яті всіх загиблих під час війни.

Конкурс триватиме з 25 квітня по 25 травня 2024 року.

Вимоги до подачі робіт:

  • аркуш формату А2 з обов’язковим зображенням головного фасаду М 1:100, плану благоустрою М 1:100 та матеріалів, які планується застосувати при оздобленні та благоустрою;
  • описова частина, що може відображатись на аркуші А2 або подаватись окремо;
  • вітається розроблення візуалізацій.

Можлива якісна ручна подача, головне – гарно та зрозуміло презентувати свою ідею.

Пропозиції необхідно надсилати на електронну пошту Департаменту архітектури та містобудування Миколаївської міської ради arch.konkurs.mk@gmail.com.

Після завершення прийому робіт їх розглядатиме журі.

image

На жаль, редакція не зрозуміла, де саме буде встановлений цей знак. Тому звернулась із запитанням на сторінці ФБ “Департамент позитиву”.  Запитання було таке: “А де ж інформація про місце, де планують розташування знаку? Що можно зрозуміти з цього плану? Пам’ятний знак має бути прив’язаний до місцевості”.

Відповідь надав головний архітектор Миколаєва Євген Поляков: “Конкурс ідей, а не проектних рішень. В тому-то і річ, що сподіваємось побачити різні бачення, а в якійсь точці макет мафу”.

Редакція здивувалась. Усі пам’ятники, що стоять в місті, робили скульптори спільно з архітекторами, бо постаті, знаки, скульптурні композиції треба було гармонійно “вписати” в міській простір. На цьому завжди наголошували  миколаївські художники, в тому числі заслужені та народні.

І ще: вухо різануло оце  – “макет мафу”. Зрозуміло, що йдеться про малу архітектурну форму, але, мабуть, у 99% городян слово МАФ асоціюється з легендарними миколаївськими будками.