Відкрили з миколаївцями секрети Антарктиди

20:58

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Як відкривали ці секрети, розповідається на сторінці ФБ “Ідентичність Миколаївщини”.
Захід було підготовлено науковими співробітниками музею суднобудування і флоту Ларисою Шинкаренко та Віктором Задиракою, а також Ганною Саказли – фахівцем краєзнавчого музею. Вони розповіли про історію відкриття та вивчення Антарктиди, про її флору і фауну, а також про роботу української антарктичної станції “Академік Вернадській”.
Відкриття крижаного континенту, пов’язане з двома постатями, життя яких переплітається з історією Миколаєва. Це капітан 2-го рангу Фадей Беллінсгаузен та лейтенант Михайло Лазарєв. Вони у 1819 році вирушили у подорож двома шлюпами. Під час експедиції було відкрито 29 островів, проведено метеорологічні, географічні, океанологічні спостереження, зібрано унікальні колекції рослин, тварин, одягу та зброї місцевих жителів островів Південної півкулі.
Як же вони повʼязані з Миколаєвом? Лазарєв був головним командиром Чорноморського флоту у 1833-1851 роках, а Беллінсгаузен брав участь у будівництві фрегата «Флора», що будувався на Миколаївському адміралтействі.
Миколаївцям також розповіли про тваринний та рослинний світ Антарктиди. Наприклад, тюлені там можуть занурюватися до 600 метрів у глибину, а захиститися від нападу пінгвінам допомагає їх характерно чорно-біле забарвлення: для хижаків під водою їх білі черевці зливаються зі світловідбиваючою поверхнею, а через темне забарвлення на спині їх важко побачити згори.
Дякуємо за цікаву віртуальну мандрівкою цим крижаним континентом нашим спікерам: старшому науковому співробітнику Музею суднобудування і флоту Шинкаренко Л.П., старшому науковому співробітнику Миколаївського обласного краєзнавчого музею Саказли А.Д. та науковому співробітнику Музею суднобудування і флоту Задираці В.С.
Також на заході була присутня одна з авторів проєкту “Ідентичність Миколаївщини” Тетяна Чичкалюк. Вона наголосила: це вже 12-й захід, який проводиться в рамках проєкту, а 10 травня на миколаївців очікує ще одна цікава зустріч з представниками Національного антарктичного наукового центру.