Як створити Глобус Чорного моря – розповіли юні художники

23:41

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Цієї зими проект ЄС/ПРООН «Європейський Союз для вдосконалення екологічного моніторингу Чорного моря» (EU4EMBLAS) спільно з творчим простіром «Діалоги» (Одеса) започаткували особливу науково-мистецьку школу для дітей віком 10-14 років під назвою «Глобус Чорного моря».

Школа працювала одночасно у двох українських містах: Одесі та Миколаєві. Основною метою було познайомити дітей з картами, навчити їх орієнтуватися в них та заохочити до проведення власних досліджень про Чорне море. Додатковою метою було надати підтримку дітям у цих містах, які перебувають у складних умовах війни та регулярних обстрілів. Насамкінець кожен учасник створив власну карту Чорного моря на обрану тематику.

  • До нас приїздили наукові співробітники з Одеси, читали дітям лекції, показували відеофільми з тематики досліджень Чорного моря, – розповіли миколаївські художники, викладачі муніціпального академічного коледжу Юлія Гур’єва та Олена Ткаченко, які виступили керівниками у цьому проєкті.

10 днів юні митці працювали над роботами у бомбосховищі академічного коледжу – 13 юних художників з Миколаєва, Очакова, ВПО з Херсону. Спочатку були створені ескізи, одесити їх затверджували, вносили наукові правки. Різномаїття тем та їх втілення просто вражає. “Шлях з варягів у греки”, “Мандри Ясона за золотим руном”, “Ставрида. Шляхи міграції в Чорному морі”, “Міграція риб. Хамса”, “Забруднення Чорного моря”, “Судноплавство”, “Дельфіни Чорного моря”, “Затонула “Москва” та зерновий коридор”, “Колонізація Чорного моря” та інші.

13 січня виставка дитячих робіт відкрилась та демонструвалась в Одесі. 10 лютого – переїхала до Миколаєва. Вона розмістилась в блакитному залі художнього театру на Адміральській під опікою БФ “Індіго”. 31 робота розповідає багато цікавого про Чорне море.

В театрі виставка працюватиме два тижні, а потім її запрошує до себе Миколаївський краєзнавчий музей. Екскурсії по виставці, які проведуть співробітники музею, дадуть відвідувачам багато цікавої, корисної, маловідомої інформації про Чорне море.