Як проходить перейменування в Очакові

15:07

Відкрийте “Вечірній Миколаїв” у Google News та  Телеграм-каналі

Відповідно до розпорядження Очаківського міського голови від 07.09.2023 № 60» Про проведення громадського обговорення з питань перейменування вулиць, парку та скверу на території Очаківської міської територіальної громади», було проведено громадські обговорення з питань перейменування вулиць, парку та скверу на території Очаківської міської територіальної громади у формі письмових пропозицій надання назви з обґрунтуванням запропонованого варіанту. Протягом двох місяців приймались пропозиції та зауваження в письмовому вигляді. Загалом надійшло 36 письмових пропозицій, із них :
Найбільше – 19 пропозицій – було надано щодо доповнення назви вулиці Потьомкіна, яка і була названа свого часу на честь Геннадія Потьомкіна – привести у відповідність – назвати вулицю – Геннадія Потьомкіна (герой Другої світової війни, народився в Очакові).
Дві пропозиції були щодо перейменування вулиці на честь загиблих у повномасштабному вторгненні мешканців міста: вул. Шмідта – на вул. Попова Р.Ю. та вул. Суворова – на вул. Ободенка В.В.
Три пропозиції щодо перейменування парка Леніна на парк імені Василя Алопського ( народився у м. Очакові, був власником цегельного заводу). Були пропозиції перейменувати парк Леніна на Троїцький парк, а сквер Суворова – на Міський сад.
Варіантів досить багато, систематизувати їх досить складно. Ось ще деякі варіанти:
Потьомкіна- Геннадія Потьомкіна, Миколи Аркаса
Матросова – Пікушська
Хетагурова Кости – Прибережна, Пляжна, Малослобідська
Першотравнева- Травнева
Ізугєнєва – Березанська
Юрасова – Литовська
Суворова – Велика Очаківська, Івана Сірка
Шмідта – Героїв України, Пилипа Орлика, Героїв Очакова
8 Березня- Куцурубська, Європейська
Карбишева- Тендрівська
Бригадира Горича- Ягорлицька, Сидора Білого
Кутузова – Аджигольська, Кузнечна, отамана Головатого, Івана Мазепи
Шамборського – Святославська