Виставка в музеї. Миколаїв на художніх полотнах Леоніда Ященка

13:29

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В Миколаївському художньому музеї ім. Василя Верещагіна 7 вересня відкрилась виставка художника Леоніда Ященка. До виставкової експозиції було відібрано 80 картин, зроблених певний час тому, а ще – нові, нарождені  останніми роками і навіть місяцями. Одна з картин ще декілька днів тому стояла на мольберті і була привезена на виставку з вологою фарбою!
Художник активно почав займатися живописом з 2007 року. Будучи знайомим з безліччю тех­нік, він віддає перевагу живопису, пише мастихіном. Його рідне місто є свідком його творчості. І водночас – головним об’єктом цієї творчості.
У Леоніда Ященка понад сотня картин із зображенням мальовничих куточків Миколаєва. Надихають художни­ка пейзажі рідного міста, ностальгічні для кожного миколаївця види знайомих з дитинства вулиць, впізнаваних і рідних. Але Леонід Ященко не копіює конкретні архітектурні об’єкти міс­та, а перетворює їх згідно з власними уявленнями. Можна впевнено гово­рити про власний Миколаїв у творчості митця.
За короткий час Леонід Ященко став відомим не тільки в Миколаєві. Його картини розійшлися по приватних колекціях усього світу. Ностальгічні полотна художника люблять купувати емігранти, що їдуть з міста, та зарубіжні музеї.
2019 року у видавництві Ірини Гудим вийшла поетична збірка Георгія Фоменка «Спиральный ритм». В якості ілюстрацій в книзі були використані репродукції живописних робіт художника Леоніда Ященка. Книга відзначена Міжнародною літературно-мистецькою премією ім. В. Винниченка. (Текст – зі сторінки Миколаївської обласної дитячої бібліотеки ім. Віктора Лягіна).
Сьогодні Леонід Ященко багато працює, як і раніше, сповнений творчих планів. У мирний час він активно брав участь у всеукраїнських та обласних ху­дожніх виставках. Провів 22 персональні. Виставлявся в Києві (у фонді культури ім. Б. Олійника), брав участь у виставці митців у м. Батумі (Грузія). У 2022 році відбулась його персональна виставка в м. Варна (Болгарія).
В 2017 році Леонід Ященко був удостоє­ний звання «Городянин року» в спеціальної номінації «Я люблю рідне місто» щорічної загальноміської програми «Людина року. Городянин року».
Член Національної спілки художників України з 2013 року.
На фото у фокусі – директор музею Сергій Росляков та художник Леонід Ященко на відкритті виставки.