Відновлення медичної системи України після війни коштуватиме щонайменше 14,6 млрд євро

12:06

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Аби відновити медичну систему від наслідків війни, Україні знадобиться від 14,6 до 20 мільярдів євро. При цьому масштабний процес відновлення має розпочатися вже зараз, щоб в найкоротші терміни відбудувати медичну інфраструктуру та відновити доступ населення до необхідних медичних послуг.  Такі цифри озвучив заступник міністра охорони здоровʼя Олексій Яременко під час виступу на Healthcare Facilities Symposium & Expo, що проходить у місті Лонг-Біч, США. 

Він зазначив, що понад 7 місяців війни не було жодного дня, щоб росія не завдавала ударів нашій медичній системі. З моменту повномасштабного вторгнення країна-терорист вбила 23 українських медики та ще 61 поранила. Також окупанти пошкодили або повністю зруйнували 1035 медичних закладів.

«Це цифри втрат за 7 місяців війни, в які складно повірити. Але ще важче повірити, що все це відбувається у 2022 році в самому центрі Європи. Попри це, кожен день Україна демонструє світові приклад надзвичайної незламності. Навіть у війну ми працюємо над Планом відновлення медичної системи, залучаємо ресурси для відбудови та відновлюємо пошкоджені лікарень. Адже ні в кого немає сумніву в тому, що Україна переможе, і необхідно розпочати її відбудову якомога раніше. Попередньо, на відновлення медичної системи, яку своїми кулями та ракетами понівечила росія, нам потрібно від 14,6 млрд євро», – розповів заступник Міністра охорони здоров’я.

Україна і надалі розраховує на підтримку міжнародних партнерів, які активно долучаються до відбудови медичної інфраструктури в регіонах, де вона зазнала найбільших втрат.

Олексій Яременко також нагадав, що наразі МОЗ втілює в життя наступний етап медичної реформи – формування спроможної мережі лікарень. Тому всі медичні заклади будуть відновлюватися з урахуванням госпітального планування.