У Миколаєві триває прийом заявок до складу комісії з перейменування топонімів

11:54

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

До Миколаївської міської ради станом на 21 травня подано 28 заявок до складу топонімічної комісії. Надходять пропозиції від містян, громадських організацій, установ, депутатів міської ради.

Про це в ефірі телеканалу “МАРТ” розповів секретар Миколаївської міської ради Дмитро Фалько.

За словами Дмитра Фалька, комісія з перейменування відповідно до “Положення про перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших споруд, розташованих на території міста” складатиметься з 15 людей, четверо з них — представники виконавчої влади. Решта — представники громадськості: історики, краєзнавці філологи.

“Там не має бути депутатів, але вони мають право подавати кандидатури. Також до складу комісії мають право подавати кандидатури громадські організації, суспільні об’єднання, наукові установи тощо. Ще триває термін подачі заявок. Думаю, у вересні комісія вже почне працювати”, — розповів секретар міськради.

Кожна запропонована кандидатура до складу комісії буде затверджена на сесії міської ради, каже Дмитро Фалько, і після цього зможе розпочати роботу: розглядати пропозиції від громадскості, наукових установ щодо перейменування топонімічних об’єктів і пропонувати на розгляд міської ради.

“Коли будуть її результати, важко сказати. Заявки надходять постійно. Війна триває і, на жаль, постійно з’являються нові герої. Поки, можливо, ще передчасно присвоювати певні назви. Для перейменування вулиці Московської на вулицю Маріупольську були повноваження виконкому і ми прийняли це рішення. Це відповідало і духу часу, і у багатьох містян ця назва викликала огиду, тому це було зроблено правильно. Тепер ми маємо робити все розумно, із зваженим підходом”, — сказав Дмитро Фалько.

Обсяг роботи комісії, наголосив посадовець, визначатиметься кількістю пропозицій щодо перейменування топонімічних об’єктів.

“Обсяг роботи, безумовно, великий. У нас велика радянська спадщина, постросійська. Крім того, обов’язково треба вшановувати нових героїв. Також, на мою думку, важливо вшанувати внесок європейських партнерів, які дуже допомагають місту”, — розповів секретар Миколаївської міської ради.