Світ переможе “кремлівський штам”, але для цього варто пришвидшитися

21:26

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Світ переможе “кремлівський штам”, але для цього варто пришвидшитися, — відзначив президент України Володимир Зеленський, виступивши онлайн на Всесвітньому економічному форумі, який проходить цими днями (16-20 січня) у швейцарському Давосі.

На початку виступу Зеленський попросив присутніх у залі вшанувати загиблих в Україні хвилиною мовчання.

Перераховуючи кризи, з якими стикається світ, як-то: клімат, брак продовольства, виклики глобальній безпеці і демократії, Зеленський зауважив, що до них також варто додати “кризу часу”.

“Трагедії випереджають життя. Тиранія випереджає демократію. росії знадобилися секунди, щоб розпочати війну. Світу знадобилися дні, щоб відреагувати на це.
Той час, який світ використовує, щоб подумати, держава-терорист використовує, щоб діяти”
, — наголосив президент.

Світ коливався у 2014, коли росія окупувала Крим, і у 2022-му, коли розпочала повномасштабне вторгнення, нагадав він.

“Світ більше не повинен коливатися, коли зло прагне реваншу, потрібні рішучість і витримка.
Україна пропонує свою формулу миру, крок, який світ має зробити швидше, ніж рф робить свої кроки. Мобілізація світу має бути швидшою за військову мобілізацію нашого спільного ворога”
, — додав Зеленський.

Президент закликав якнайшвидше надати Україні системи ППО і західні танки, створити трибунал для рф і прийняти нашу країну в НАТО, щоб убезпечити світ від нової російської агресії.

“Кажуть, історія себе повторює. Спочатку світ або не може побачити чи недооцінює загрозу, далі об’єднується і зрештою перемагає.
Світ переміг нацизм, апартеїд, пандемії і фінансові кризи. І світ переможе “кремлівський штам”. Настав час прискоритися, щоб це сталося швидше”
, — підсумував Володимир Зеленський.