Просить надати перекладача. У Миколаєві відбулося судове засідання над підозрюваним у держзраді

11:43

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Центральному районному суді Миколаєва четвертого квітня продовжили засідання по суті у справі Юрія Арбатського. Чоловіка звинувачують у держзраді, а саме, в поширенні інформації щодо розташування українських військ у місті Миколаєві.

Про це із зали засідання повідомляє  Суспільне.

Судове засідання у справі Юрія Арбатського, якого підозрюють у державній зраді, розпочалося із подання чоловіком двох клопотань. Арбатський просив у колегії суддів замінити склад прокурорів справи та надати йому перекладача з української мови на російську.

“Друге клопотання про переклад матеріалів справи російською мовою та надання мені перекладача. Важливо, щоб обидві сторони: я і слідство точно розуміли, що хотіло сказати звинувачення. Цілком логічно, щоб матеріали кримінальної справи були перекладені російською мовою, яка є для мене рідною”, — розповів Арбатський.

Справу розглядає колегія суддів: Сергій Медюк, Ольга Гуденко, Володимир Лященко, — які ухвалили рішення не задовольняти клопотання обвинуваченого.

Колегія суддів постановила:  у клопотанні Арбатського відмовити.

Юрія Арбатського підозрюють у держзраді, а саме застосуванні в соцмережах російських пропагандистських наративів про здійснення на території України так званої “спеціальної військової операції”, коригування вогню армії РФ, спроби передачі ворогу місць дислокацій ЗСУ.

Підозрюваний провину не визнає.

У судовому засіданні оголосили перерву з метою надання захиснику часу для вивчення матеріалів справи та підготовки. На наступному засіданні досліджуватимуть письмові матеріали справи та допитуватимуть свідків та обвинуваченого.