Президент ПАР підтвердив, що чув вибухи під час тривоги у Києві

11:08

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Члени делегації Південно-Африканської Республіки заявили, що нібито не чули вибухів у Києві 16 червня, а президент ПАР Сиріл Рамафоса назвав повідомлення про вибухи “неправдою та дезінформацією”, однак під час пресконференції вже заявив, що “чув ракетні удари”.

Рамафосу цитує південноафриканський інформаційний портал news24.

Прессекретар президента ПАР Вінсент Магвенья також заявив виданню, що делегація нібито не чула вибухів.

“Я зняв відео з готелю тут, у Києві. Дуже дивно, що ми не чули й не бачили вибуху. Тут явно поширюється якась навмисна дезінформація. Як ми й очікували, ця місія  не буде легкою, але деякі перешкоди викликають глибоке занепокоєння, наприклад, звернення, яке ви всі отримали, а інші просто кумедні, наприклад цей так званий вибух”, — сказав він.

Згодом Магвенья пояснив, що не виключає можливих вибухів в іншій частині Києва.

“Я не кажу, що не вірю. Я кажу, що не чув вибухів і не чув сирен, і це правда. Можливо, це була сирена або вибух в іншій частині міста. Ми були в іншій частині міста, не дуже далеко звідси, насправді. Буквально рукою сягнути”, — пояснив він.

Прессекретар додав, що дорогою до Бучі він також не чув жодних сирен чи вибухів.

“Тож я розповідаю з власного боку, я не заперечую чиюсь іншу сторону, хто сказав, що була сирена або, можливо, вибух, але, наскільки мені відомо, і людям, з якими я був, ми нічого цього не чули. Тож я не заперечую того, що було. Я кажу, що з того, що я бачив і чув, не було ні вибуху, ні сирени”, — зазначив Магвенья.

При цьому під час спільної пресконференції з африканськими лідерами Рамафоса сказав, що вони “чули ракетні удари”.

“Сьогодні під час нашого візиту ми чули ракетні удари. Така діяльність не дуже добре працює для встановлення миру, тому ми говоримо про необхідність деескалація з обох боків”, — зауважив він.