Презентовано концепцію розвитку скверу в мкрн Соляні: що далі?

18:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В понеділок, 16 жовтня, відбулася онлайн-презентація концепції розвитку скверу в мкрн Соляні. Зелена зона розташована вздовж проспекту Героїв України, поблизу будинків №17 та №19.

Команда архітекторів, яку очолив голова французького архітектурного бюро Мартен Дюплант’є, розповіла про план створення нового сучасного простору для відпочинку мешканців міста.

В оновленому сквері пропонують влаштувати зелений амфітеатр, дитячі майданчики, скейтпарк, пішохідні зони, сухий фонтан та навіть місця для вирощування овочів, фруктів або зелені.

«Перетворення зеленої зони на сучасний і комфортний простір, місце відпочинку, своєрідну точку тяжіння для проведення цікавого дозвілля – ініціатива місцевих мешканців» – розповів депутат міської ради Федір Панченко.

Реконструкція скверу мала розпочатися ще у 2021 році. Тоді миколаївці ініціювали участь проєкту в Громадському бюджеті. Втім, реалізацію вирішили трохи відкласти, оскільки мешканці хотіли не просто “косметичного” ремонту, а повноцінної трансформації скверу. На заваді всім планам стала повномасштабна війна.

2023 року за сприяння Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича місту вдалося залучитися підтримкою французького архітектора Мартена Дюплант’є. З ним підписали меморандум про співпрацю, і першим проєктом стала розробка концепції оновлення скверу в мкрн Соляні.

Зазначимо, що наразі був представлений проміжний етап роботи спеціалістів. Проєктні роботи по розробці концепції простору проводяться без залучення бюджетних коштів.

“Команда Мартена Дюплант’є вкладає у це свій час та кошти, – зазначив головний архітектор міста, директор департаменту архітектури та містобудування Євген Поляков. – Сьогодні ми бачимо спробу створити та покращити проекти подальшої відбудови. Авторські права на ці роботи отримає Миколаївська міська рада. Про це йдеться у підписаному нами меморандумі. В подальшому ми можемо використовувати їх у якості вихідних даних, деталізованого завдання для виконання робіт. Це важлива допомога для Миколаєва у створенні концепції зміни міського середовища”.