Поки люди будуть писанки писати – доти буде наша Україна процвітати!

23:04

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Справжнє магічне дійство відбулося 29 березня у Центральній міській бібліотеці імені М. Кропивницького  за підтримки Культурно-мистецької асоціації “Арт-спокуса”.

“Оберегова писанка” – саме таку назву мав майстер -клас з виготовлення традиційної української писанки. Проводила навчання заслужена майстриня народної творчості України Тетяна Ульянкіна.


До створення старовинного символу України долучились учні гімназії № 52 та досвідчені майстрині з Миколаєва й області. Заняття розпочали з перегляду авторських робіт пані Тетяни. Також писанкарка розповіла про історію виникнення особливого виду мистецтва, використання оберегових знаків-символів в орнаменті та про їхнє значення.
Творчий процес поділили на декілька етапів. Спочатку кожен учасник визначився з візерунком, аби нанести його на поверхню яєчної шкаралупи. За допомогою олівця зображали традиційні символи:”сонце”, “хрест”, “зірку”, “грабельки” та “сосонки”.
Наступним було використання писачка з розтопленим воском.

“Такі нанесені лінії захищають малюнок від подальшого фарбування яйця у різні кольори: жовтий, червоний, зелений та синій. По закінченні нанесення фарби  залишилося видалити віск. Саме так на світ з’явилася справжня барвиста писанка. У кожного своя і неповторна”, – розповідає керівник Арт-спокуси, заслужений працівник культури України Валентина Кривцова.
Писанкарство настільки захопило дорослих та юних митців, що усі вирішили вдома повторити магічний процес створення великоднього дива.

Ідеї для своєї творчості учасники знайшли на тематичній книжковій виставці, яку підготували фахівці  бібліотеки.
Аби поповнити різномаїття книжок з цього виду старовинного мистецтва, майстриня подарувала Центральній бібліотеці каталог зі своєї персональної виставки “Писанки Тетяни Ульянкіної”.