Німеччина й надалі видаватиме шенгенські візи росіянам, – Шольц

9:39

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

шольц, канцлер, переговоры, зеленский

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що він «важко» сприймає ідею про повне припинення видачі віз для громадян Росії. Про це повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на німецьку інформагенцію DPA.

«Це війна [президента Росії Володимира] Путіна, тому я дуже важко сприймаю цю ідею», – сказав він журналістам у Берліні.

На думку Шольца, відповідальність за початок воєнних дій в Україні не на простих росіянах, а на керівництві країни. Про це він говорив, відповідаючи на запитання про пропозицію припинити видачу віз Росії. Якби санкції були спрямовані проти всіх, включаючи невинних, то це послабило б їхню ефективність, сказав німецький політик.

Канцлер Німеччини заявив про особисту відповідальність президента Росії Володимира Путіна за війну в Україні. Він засудив ймовірні воєнні злочини, скоєні Росією, але не відповів на запитання, чи несе російський президент відповідальність за них і чи він має бути притягнутий до суду.

Євросоюз, як повідомив канцлер ФРН, має намір продовжити санкційний тиск на Росію, а Німеччина продовжить підтримувати Україну озброєнням та фінансами.

«Ми підготували себе до того, що ця війна вплине на весь світ, звичайно, включаючи Європу та нашу країну», – сказав він.

Раніше кілька країн Євросоюзу запропонували заборонити видачу шенгенських віз громадянам Росії. Представники української влади закликали Захід закрити кордони для російських громадян. Зокрема Володимир Зеленський в інтерв’ю The Washington Post 8 серпня сказав, що це може стати одним зі способів завадити Росії анексувати нові території України.

За його словами, «найважливішими санкціями є закриття кордонів – бо росіяни забирають чужу землю». Росіяни повинні «жити у своєму світі, поки не змінять свою філософію».