Мистецькі твори можна дивитися з телефону: у Миколаєві оцифрують ще 100 картин з колекцій двох музеїв

11:28

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві, окрім евакуйованих картин Очаківського музею мариністичного живопису, додатково оцифрують ще понад 100 експонатів з колекцій Музею суднобудування і флоту та Миколаївського обласного художнього музею імені Верещагіна. Частину з них можна буде побачити у друкованому альбомі-каталозі та дослідити  онлайн.

Про це повідомили  в Агенції розвитку Миколаєва.

Проєкт з оцифрування колекцій миколаївських музеїв реалізує Агенція розвитку Миколаєва спільно із Платформою MY ART за підтримки Українського культурного фонду.

“Процес оцифрування ми починали ще з  ковіду, коли музеї були зачинені на карантин і офлайн доступу до них не було. Війна змусила спакувати й навіть евакуювати деякі музейні колекції. Тому такий проєкт – це інклюзивна можливість, коли знаходячись вдома або просто з телефону, з гаджета, можна подивитись мистецькі твори”, — розповідає менеджер з комунікацій та зв’язків з громадськістю комунікаційної установи “Агенція розвитку Миколаєва” Євген Гомонюк.

Оцифровані роботи — це понад 100 предметів мариністичного живопису та графіки 19-20 століття. Це картини відомих миколаївських художників-мариністів Михайла Ряснянського, Анатолія Завгороднього, Віктора Семерньова, В’ячеслава Козловського, Юрія Корольова, Володимира Фірсова, Тетяни Купцової тощо. Також є мариністична серія ранніх робіт Андрія Антонюка, каже Євген Гомонюк.

Станом на 14 жовтня вже оцифрували велику частину цих творів. За словами менеджера з комунікацій, паралельно з цим йде робота над створенням макетів для друку майбутнього каталогу мариністичної графіки й живопису.