Миколаївський виробник йогуртів розповів про роботу та допомогу військовим

10:08

Відкрийте “Вечірній Миколаїв” у Google News та  Телеграм-каналі

Йогурт з акації, овочевий йогурт, безлактозний та інші — миколаївський підприємець Андрій Гдовський не припиняв своєї роботи з початку повномасштабного вторгнення. Навпаки, переформатував процеси виробництва, допомагав військовим та миколаївським лікарням.

Про роботу бізнесу під час війни підприємець розповів  Суспільному.

У перші дні повномасштабного вторгнення, за словами Андрія, бізнес відійшов на другий план. Чоловік зайнявся волонтерською діяльністю, зокрема, готував йогурти для військових.

“Один з фермерів привіз до Миколаєва 200 літрів молока і попросив щось зробити для наших захисників. Ми переробили цей перший йогурт, і це стало початком другого періоду, коли потрібно просто допомагати, просто годувати людей. Почав збирати кошти на більше виробництво йогурту, щоб допомагати містянам”, — розповів Андрій Гдовський.

Коли миколаївці отримали достатню підтримку від міжнародних організацій, каже Андрій, почав відновлювати власний проєкт, називає його креативною кухнею. Виробляє, крім чистого, класичного, ще 15 видів йогурту — з ягодами, фруктами, овочами тощо.

“Найцікавіше — ми працюємо з локальними та сезонними продуктами. Наприклад, мало хто куштував йогурт з акації. А ми це зробили. Це було неймовірно круто”, — говорить виробник.

Станом на 13 квітня разом з Андрієм працюють ще троє людей. Підприємець говорить, що виготовляють близько 200 літрів продукції на тиждень, до повномасштабної війни було у півтора-два рази більше.

“Для початку ми молоко доводимо до 90 градусів, постійно його помішуючи, щоб воно не пригорало. Потім його треба остудити до 45 градусів”, — пояснює процес приготування йогурту працівниця Світлана Рябінська.

В остуджене молоко додають закваску та фермент. Саме ці інгредієнти перетворять молоко на йогурт. Своєю чергою, фермент розщепить молочний цукор, і йогурт вийде безлактозним.

За словами Андрія, найважливіше для отримання якісного продукту — якісна сировина. Він працював з різними постачальниками, а тепер знайшов постійного — фермера з Очаківщини, чиє молоко відповідає усім вимогам: за жирністю не менше чотирьох відсотків та потрібної густини. У планах підприємця — розширювати виробництво.