Миколаївський селекціонер присвятив два сорти ірисів рідному місту

16:07

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На Миколаївщині у місті Нова Одеса селекціонер Володимир Васильєв методом схрещування створює нові сорти ірисів. За час своєї роботи встиг вивести 38 власних сортів, які відомі й за кордоном. Два з них – названі на честь Миколаєва.

Про це селекціонер розповів  Суспільному.

Володимир Васильєв обирає серед квітів нових батьків для виведення чергового сорту ірису. Після того, як провів схрещування рослин – ставить спеціальну мітку. Почав займатися цим у 2012 році, коли вийшов на пенсію. Свої перші сорти створив і зареєстрував у 2017-му.

У 2023 році селекціонер вивів два нових сорти ірисів, які присвятив Миколаєву. Один з них має назву “Місто на хвилі”.

“Названий на честь міста Миколаєва, в якому я прожив 50 років. Моє улюблене місто. Колір схожий на колір нашого прапора. Трошки схожий”, — говорить селекціонер.

Назва другого присвячена тематиці війни.

“Ідея назвати цей сорт “Незламний Миколаїв” народилась після цих подій, подій в місті Миколаєві, в Соляних, коли розбили ракетою казарму з молодими хлопцями, які життя ще не бачили, які не любили ще, які не жили ще. А їх взяли і знищили. За що? Це як пам’ять. Нехай буде пам’ять. Вони захищали наше місто, захищали наше життя”, — розповів Володимир.

Порадила їх назвати саме так дружина. Чоловік говорить, обидва сорти належать до ранніх і квітнуть цьогоріч вперше.

Перелік квітів Володимира є й на сайті Української Спілки Ірисів. Звідти інформація про них потрапляє й до Американського товариства ірисів.

“Кожен сорт ірису отримує сертифікат, фактично, свій паспорт, де вказано назву латинськими літерами, прізвище, адреса автора сорту і детально описано цей сорт. Подаємо заявку нашому українському реєстратору, який є представником Американської спілки ірису. І ці заявки перекладаються англійською і надсилаються в Американську спілку ірисів”, — розповіла координаторка Української спілки ірисів Алла Чорногуз.

За словами Володимира Васильєва, щороку він робить до 300 схрещувань та висаджує близько трьох тисяч сіянців.