Миколаїв з міжнародними партнерами реалізує унікальний проєкт післявоєнного відновлення

10:15

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Італійська архітектурна компанія One Works спільно з командою міжнародних та місцевих експертів розробляє новий Генеральний план міста Миколаєва. 

Унікальний для України пілотний проєкт #UN4Mykolaiv реалізується під егідою Європейської економічної комісії ООН. Робоча група проєкту об’єднує понад 16 агенцій ООН, залучені найкращі фахівці у галузях архітектури, містобудування та планування територій.

План відбудови та розвитку Миколаєва може стати успішним прикладом для інших населених пунктів країни. “Те, над чим ми працюємо – не лише унікальна можливість відродження для Миколаєва, а й орієнтир для всієї України, модель реконструкції та модернізації після закінчення війни”, – каже міський голова Олександр Сєнкевич.

Перша фаза проєкту #UN4Mykolaiv тривала шість місяців. За цей час експерти виконали грунтовний аналіз міста і визначили основні принципи, на яких базуватиметься містобудівний документ. Зважаючи на те, що війна триває і ситуація постійно змінюється, команда розробила динамічну методологію аналізу проблем, спричинених військовою агресією, а також тих, що були актуальні для міста до війни.

Звіт представили публічно за участі всіх зацікавлених сторін та представників засобів масової інформації. Ознайомитися з детальною презентацією, що підготовлена компанією One Works, можна за посиланням:

«Бачення Миколаєва. На шляху до майбутнього генерального плану».

Паралельно у рамках #UN4Mykolaiv триває робота над створенням 5 еталонних пілотних проєктів з таких стратегічних напрямів:  житловий мікрорайон, культура та спадщина, промисловість і набережна, інноваційний район, зелені та громадські простори.

Європейська економічна комісія ООН разом з партнерами допомагає з пошуком та залученням донорів для реалізації пілотних проєктів після війни.

Важливим аспектом розробки Генерального плану Миколаєва є активна участь громади та експертної спільноти міста. Зібрано та проаналізовано біля 15 тисяч пропозицій миколаївців щодо бачення майбутнього міста. Тривають громадські обговорення із залученням фахівців у галузі архітектури та містобудування Миколаєва.