Чому Гаага визнала депортацію близько 16 тисяч дітей з України військовим злочином

17:05

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Усі вже чули про те, що МКС  (міжнародний кримінальний суд) видав ордер на арешт путіна. Але не всі розуміють, чи мають невиразне уявлення, в чому конкретно його звинувачують. Проект “Можемо пояснити” розповідає, чому Гаага визнала депортацію близько 16 тисяч дітей з України військовим злочином.

Справа в тому, що не всякий кіднепінг прирівнюється до військових злочинів, але МКС мав підстави для видачі ордерів на арешт путіна і дитячого омбудсмена Росії.

“Депортація цивільного населення з окупованих територій — один із різновидів військових злочинів. Це не те саме, що просте викрадення людей”, — розповів адвокат Сергій Голубок. Необхідно, щоб такі дії мали зв’язок з міжнародним збройним конфліктом, – роз’яснює адвокат Кирило Коротєєв.

Міжнародне право припускає тимчасову евакуацію. Але, як з’ясувала комісія ООН, жоден із вивчених випадків цим ознакам не відповідав.

Частиною “справи проти путіна” можуть стати такі дії його підлеглих:

1️⃣ Розлучають із батьками та віддають у прийомні сім’ї
Розслідування EBU показало, що багато хто має батьків, які не давали своєї згоди на депортацію. На території Росії дітям змінюють персональні дані, для них навіть спростили процедуру набуття громадянства. Так “тимчасова сім’я” стає постійною.

2️⃣ Тримають у заручниках у літніх таборах
Сотні дітей із окупованих областей застрягли у літніх таборах у Росії та Криму. Батьки думали, що відправляють дітей на відпочинок, але російська влада відмовилася їх повертати, пише The Guardian.

3️⃣ “Перевиховують” сиріт
Дітей, які опинилися в російських дитячих будинках та інтернатах, піддають “політичному перевихованню”. Сиріт возять по “патріотичних концертах”, змушуючи зі сцени дякувати російським військовим за “порятунок”.

Хоча Бєлова регулярно заявляє про готовність возз’єднувати дітей із родичами в Україні, жодної реакції на неодноразові прохання передати списки вивезених дітей не отримано.

На фото — діти, що розшукуються українцями, з пам’ятки фонду “Діти війни”.