Блакитний журавель злетів у творчому «небі» Наталії Мазур

18:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Днями у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького відкрилася персональна виставка «Берегиня Півдня» миколаївської майстрині Наталії Мазур. Вона була присвячена Всесвітньому дню волонтерів.

Це четверта виставка з творчого циклу «Берегині України», ініціаторкою якого є директорка бібліотеки ім. М. Кропивницького Інга Хоржевська. Учасницями проєкту стали миколаївські майстрині культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса» (керівник – заслужений працівник культури України Валентина Кривцова). Мета – в ознайомленні глядачів з творчістю жінок прифронтового міста-героя Миколаєва. А ще організатори бачать великий сенс у розповідях про важливу роль жінки-Берегині під час війни, головною місією якої стає відродження та збереження головних цінностей України: родини, традицій, культури.

Для персональної виставки Наталія підготувала 10 тканих виробів – сучасні гобелени та інсталяції. Кожна робота, немов світлина, що відображає певний період історії нашої культури. Від скіфських мотивів з грифонами і дикими степами – до Берегині традицій з обрядами, оберегами та символами.

Окремою частиною можна виділити триптих, виконаний за таврійськими легендами, в яких Блакитний Журавель у чарівному танці закликає дощ серед стиглих грон винограду, а за ним спостерігає біла Лебідка з прекрасного Сузір’я Лебедя.

Трагічний період історії України відображає гобелен «Сльоза матері». Біль від втрат і горя зібрані в образі Мадонни, яка у скорботі оплакує своїх дітей. Але вона стоїть непохитно – в неї вистачає сил, аби витримати усі випробування долі.

Завершує експозицію гобелен, зібраний з декількох тканих частин, міцно поєднаних між собою – символ єдиної України. Кожна частина заповнена зображенням соняшників – життєдайної квітки, що завжди «танцює» з Сонцем. Цей гобелен – образ майбутнього України. Ми завжди рухаємось за світлом, адже воно є уособленням мирного життя, міцної віри, відродження та нашої Перемоги!

На відкриті виставки також відбулась прем’єра пісні «Берегині» у виконанні автора – Олександра Сичова, заслуженого артиста України. Пісня стала особливим подарунком саме для творчого проєкту «Берегині України».

 

Урочистою частиною заходу стало нагородження волонтерів ГО Культурно-мистецька асоціація «Арт-спокуса» та Молодіжного центру наукової діяльності подяками Миколаївської обласної ради, Подячними листами Миколаївського міського голови та грамотами управління з питань туризму та курортів Миколаївської обласної військової адміністрації. Грамотою управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради був відзначений колектив Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького.

Водночас представники «Арт-спокуси» та «Молодіжного центру наукової діяльності вручили подяки своїм друзям-партнерам інформаційного фронту: телеканалам «Інтер», «Суспільне Миколаїв», «ТАК-TV», газеті Верховної Ради України «Голос України», а також редакції міської газети «Вечерний Николаев».

Олена Кураса.