«ArtBOOM»: мистецький бум у Центральній бібліотеці

22:53

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

30 травня о 13.00 у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького розпочала роботу виставка «ArtBOOM» до Міжнародного дня захисту дітей. Свою творчість представили юні митці Первомайської художньої студії «Kat.rina Art».


Художня студія «Kat.rina Art» була заснована у березні 2021 року. Її ініціаторка та засновниця – талановита художниця, викладач вищої категорії Катерина Баранюк.

Після закінчення Харківської державної академії дизайну і мистецтв, Катерина пропрацювала 17 років у Первомайській дитячій художній школі. Спочатку вона викладала профілюючі дисципліни: живопис, малюнок, скульптуру та композицію. Згодом обійняла посаду заступника директора, але завжди мріяла про власну студію.

Метою було створити особливий творчий простір, в якому б діти змогли не тільки отримувати практичні та технічні навички, а й навчитися комунікації у командній роботі. Катерина розробила власну студійну програму, завдяки якій вихованці здобували нагороди у міжнародних фестивалях і конкурсах. Це був час шалених перемог і творчих здобутків.


Мрії та плани зруйнувала війна, яка примусила усіх бігти далеко за межі України. Але Катерина – справжній лідер! Вона швидко опанувала себе і знайшла своє призначення у волонтерстві – понад два місяці допомагала військовим та переселенцям. Згодом для своєї студії за власні кошти винайняла більш безпечне приміщення, де можна було займатись творчістю з дітьми та дорослими. Зібрала команду однодумців, залучивши психологів, акторів-аніматорів та знайомих волонтерів. Адже учнями тепер були травмовані психологічно люди-переселенці, які потребували творчої терапії.

Згодом почали повертатись до дому учні, і студія одразу паралельно розпочала творчий процес. Юні митці брали участь у всеукраїнських конкурсах і благодійних ярмарках. Влітку 2022 року Катерина Баранюк організувала благодійний аукціон «Світ без війни», на якому були продані авторські роботи художниці та дитячі малюнки. За отримані кошти колектив художньої студії «Kat.rina Art» придбав для ЗСУ квадрокоптер. У 2023 році взяли участь у благодійному заході «Різдво для нескорених» на підтримку збройних сил.


“Сьогодні на виставці було приємно бачити, як майстри прийшли підтримати Катерину. Дружні обійми, щирі посмішки та вітання, квіти і солодощі, адже не бачилися понад рік.
Звучали яскраві музичні вітання від юних талановитих солісток зразкового вокального колективу “Талант” ММПК “Молодіжний” (керівник: Катерина Лелека), – розповідає керівниця культурно-мистецької асоціації “Арт-спокуса” Валентина Кривцова. – А ще обговорювали творчі плани на майбутнє, і обов’язково – у нашій бібліотеці! Зробили фотосесію для Катерини у новому просторі “Марко”, а прощатися не хотілося.
Особисто я бачила, як затишно себе почувають люди у нашому закладі. Це справжній магніт для небайдужих творчих особистостей! Кожен впевнений, що саме тут його чекають!”.