24 березня – День білої ромашки

21:31

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

24 березня, у Всесвітній день боротьби проти туберкульозу, начальник Миколаївського управління охорони здоров’я Ірина Шамрай розповіла, як у Миколаєві виявляють та лікують це небезпечне захворювання.

Вона зазначила, що міська влада зберегла протитуберкульозний диспансер. Наразі це потужний заклад, де працюють справжні фахівці. Він має усе необхідне лабораторне обладнання для виявлення захворювання. Матеріальна база дозволяє вже протягом доби зробити дослідження та поставити діагноз.
Якщо аналізи позитивні, відразу назначається лікування, а пацієнт отримує необхідні медикаменти.

Також Ірина Шамрай розповіла, що Центр соціально значущих хвороб, де лікують хворих на туберкульоз, отримав сучасне обладнання.

За міський кошт для нього придбали цифровий комплекс для проведення рентгенологічних досліджень з функцією комп’ютерної томографії.

У січні поточного року апарат встановили та запустили в медзакладі.
За минулий час на даному комплексі  було проведено 157 досліджень і виявлено 36 випадків захворювання на туберкульоз, що складає 23 відсотки. Тобто майже у кожного п’ятого пацієнта  виявили цей недуг.

***

 Відзначається 24 березня – у день, коли 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене відкриття збудника туберкульозу.

Вперше День білої ромашки був масово відзначений у Швеції 1908 року. На знак солідарності з усіма хворими на туберкульоз чоловіки чіпляли целулоїдну квітку білої ромашки — символ «природного антибіотика», що входила до складу засобів народної медицини, які використовувалися для лікування туберкульозу. Одночасно ромашку – символ любові і вразливості — дами приколювали до капелюхів або до сукні. Доходи від продажу квіток йшли на допомогу хворим.

Нині щороку туберкульоз забирає життя 1,6 мільйона людей (більшість з яких – жителі країн, що розвиваються) і є однією з 10 головних причин смерті у світі.