Воєнний фотокор: “Я не очікував побачити таку велику кількість злочинів, притаманну маніякам”

11:44

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Український фотокореспондент Єфрем Лукацький, який знімав багато війн, зокрема у Чечні, Афганістані та Іраку, був шокований жорстокістю російських окупантів в Україні.

Про це він розповів у інтерв’ю «Главкому».

Лукацький розповів про свій досвід роботи під час військових дій у Придністров’ї та Чечні. За його словами, представники обох сторін демонстрували щодо нього гуманне ставлення, чого не можна сказати про поведінку росіян в Україні у 2022 році. Фотокореспондент зазначив, що під час бойових дій у Придністров’ї та Чечні також була жорстокість, однак кількість злочинів, притаманних маніякам, які вчинили російські окупанти в Україні, є значно більшою.

«Я був і на війні у Придністров’ї також. На усіх війнах, де мені вдалося побувати, я був як третя сторона, був з обох боків. Наприклад, під час Придністровської війни я міг поснідати у Бендерах, а потім поїхати у Кишинів, розмовляв із солдатами з обох боків. У Чечні я декілька разів за день спілкувався з чеченськими вояками і у той же день міг бути на російських блокпостах. Доводилося і з Басаєвим говорити, і з Дудаєвим. Так, на тих війнах дійсно була страшенна жорстокість, знищення людей, але масштаб був геть іншим.

Завжди якось очікуєш від людей чогось людського. Все ж таки думаєш, що це люди і не може бути такої жорстокості. Але те, що я побачив на початку війни у нас, було для мене катастрофою. Просто тому, що людина не повинна бути такою жорстокою, особливо у таких масштабах. Завжди є маніяки на війні. Але я не очікував побачити у нас настільки велику кількість злочинів, притаманну маніякам», – розповів військовий фотокореспондент.

Лукацький наголосив, що російські військові, які вторглися в Україну, категорично не сприймають українських журналістів та не допускають їх до роботи на підконтрольній РФ території…

Фотокореспондент також висловив свою думку щодо ролі пропаганди у війнах. Він зазначив, що саме пропаганда «плекає ненависть» на війні, навівши приклад жорсткої пропагандистської обробки жителів окупованого Росією Придністров’я.

«Головне, що слід сказати: війни роблять медіа. До Придністров’я з України треба їхати машиною. На в’їзді у Придністров’я вмикаєш місцеву радіостанцію – і дуже професійний жіночий голос якоїсь, напевно, заслуженої артистки, каже, що «Румунські фашисти хочуть поневолити наших дітей і загнати їх у рабство». Враження, ніби дивишся радянські фільми про Другу світову. В усьому відчувається штучність.

Так от, приїжджаєш до Придністров’я і бачиш переляканих людей, які сидять у дерев’яних вагонах, хлівах. Вони кажуть, що хочуть виїхати, бо ж тут румунські фашисти їх хочуть поневолити. Це все інформаційна війна, офіційна пропаганда. Хто у першу чергу плекає ненависть? Медіа. Я розумію, що назвати їх терміном «медіа» не можна, вони, скоріше, «працівники інформаційного фронту», – сказав Лукацький.

Надія Клочко (glavcom.ua)