Картини Ігоря Карачевського – на згадку про Кінбурнську косу

21:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Про відкриття арт-галереї, де сьогодні миколаївці можуть познайомитись з творчістю миколаївського художника Ігоря Карачевського, розповіла на сторінці ФБ директорка бібліотекі №18 Лілія Полковниченко.
У нашій Бібліотека-філія 18 ЦМБ ім. Кропивницького м. Миколаєва відкрилась арт-галерея художника Ігоря Карачевського «Жива пам’ять про Кінбурнську косу», присвячена Міжнародному Дню Матері-Землі. Виставка розміщена у холі бібліотеки і налічує тридцять картин художника, який останнім часом жив на Кінбурні разом із своєю дружиною Галиною. Ігор Карачевський пішов із життя чотири роки тому.
Нещодавно я спілкувалась із пані Галиною, її розповідь про тривожні згадки та думки, про життя на окупованому орками Кінбурні змусила відчути жах тих людей, що перебували там на початку війни.
Галина Едмундівна розповіла, що залишалась в своєму будинку на Кінбурнській косі у Васильївці шість місяців в окупації та під обстрілами, а одного разу рашисти навіть зайшли в її будинок. Злість та ненависть до ворогів надала сміливості.
Перевіряли телефони, якщо знаходили щось пов’язане із військовими, а особливо, якщо дізнавались, що рідні служать в ЗСУ, – розстрілювали!
Син Ігоря Карачевського Іван – захищає Україну з початку війни 2014-го.
Галина Едмундівна хотіла виїхати, але не вдавалось, ворог мінірував всі шляхи. Тільки через пів року вийшло вирушити і їхати через заміноване поле, потім на поромі. Якщо б знала про заміноване поле – не витримало б серце, розповідала пані Галина.
Зараз Кінбурнська коса поки все ще окупована російськими окупантами.
Виставку у бібліотеці вирішили зробити давно, адже події, що зараз відбуваються на Кінбурнській косі, спонукають нас розповідати про них та про те, як тримається зараз це прекрасне місце Миколаївської області.
Картини Ігоря Карачевського – це пам’ять про Кінбурн та Очаков, пам’ять про нього самого, яку він залишив у спадок всім поціновувачам мистецтва та краси природи, це пейзажи, натюрморти, портрети.
26 квітня до бібліотеки завітав колекціонер Олег Губницький, приїхав з міста Очакова. В родині Губницьких зберігають картини Ігоря Карачевського, які отримали у спадок від художника.
З часом жителі Корабельного та відвідувачі бібліотеки побачать інші картини Карачевського.
Бібліотека вдячна Галині Едмундовні Карачевській за надану можливість бачити нашим жителям картини художника, за розповідь, добрі слова та співпрацю. Дякуємо пану Олегу за розуміння, приємне знайомство та спілкування.
На відкриття виставки були запрошені колектив народного ансамблю української пісні «Вітовчани» (керівник В.Й. Стефанюк). Дякуємо колективу, що завітали та заспівали свої неперевершені пісні!