Україна підтвердила участь в Олімпіаді-2024

10:41

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Олимпиада, Олимпийские игры

Україна офіційно оголосила про участь в Олімпійських іграх 2024 року в Парижі, що відбудуться з 26 липня до 11 серпня. Про це у понеділок, 20 травня, повідомляється на сайті Міністерства молоді та спорту.

У міністерстві наголосили, що ці Олімпійські ігри “мають особливе значення” для України, адже “це насамперед великий екран для світу”, а збірна хоче нагадати, що “Україна є, бореться і здатна перемагати”.

Гаслом України стане вислів The Will to Win (Воля до перемоги).

Також у відомстві нагадали, що з початку повномасштабного вторгнення росії загинули понад 450 українських спортсменів, серед яких і чемпіони світу. Крім того, російські окупанти знищили або пошкодили понад 500 спортивних об’єктів, зокрема 15 баз олімпійської підготовки.

Відомо, що саме через участь представників Росії та Білорусі в Україні тривалий час ставили під питання участь в Олімпіаді. Приводом цього стало повернення атлетів з цих країн до змагань у статусі “нейтральних”. А вже у грудні 2023 року Міжнародний олімпійський комітет офіційно дозволив росіянам та білорусам виступити на Олімпіаді-2024.

У відповідь на рішення МОК в Україні не виключали можливості бойкоту Олімпіади – зокрема, можливість такого сценарію минулого року припускав виконувач обов’язків міністра молоді та спорту Матвій Бідний. Проте у підсумку Україна буде представлена на турнірі.

Після того, як міністерство ухвалило рішення бути присутніми на Олімпіаді, українським спортсменвм окреслили правила поводження з “нейтральними” атлетами на Іграх. Серед них – не тиснути руку, не фотографуватися, не стояти поруч, не розмовляти.

Наразі Україна має 99 перепусток на Олімпіаду-2024.