“Люди мають бути обачними”: чи безпечно відвідувати кладовища Миколаївщини у поминальні дні

17:18

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаївській області всі місця поховань обстежені та розміновані. Втім, через постійні обстріли російської армії відвідування кладовищ становить небезпеку. Зокрема у громадах Баштанського та Миколаївського районів.

Про це в етері “Суспільне. Студія” розповіла речниця Головного управління ДСНС України у Миколаївській області Ілляна Пацюк.

Є специфіка розмінування кладовищ, що стовідсотково не можна гарантувати безпеку.

За словами Ілляни Пацюк, у Баштанському та Миколаївському районах вже після обстеження на кладовища могли потрапити вибухонебезпечні предмети.

“По-перше, висока трава, рослинність. По-друге, Миколаївщину досі обстрілює ворог. Розмінування — це зоровий обхід, також використовують мінношукачі. Але дуже важко, адже на кладовищах багато огорож, металевих предметів, буде фонити просто усюди. Тобто це фактор, який не гарантує нам стовідсоткове розмінування, безпечну територію. Ми радимо людям, які відвідують кладовища, бути вкрай уважними: дивитись за своєю безпекою, бути обачними”, — каже надзвичайниця.

Якщо побачили предмет ззовні схожий на боєприпас, не чіпати його, зателефонувати на 101, повідомити про знахідку. Наші фахівці приберуть, знищать вибухонебезпечні предмети.

Зі слів речниці, співробітники ДСНС відразу реагують на повідомлення щодо небезпечних знахідок. На місця можуть спочатку виїхати інспектори, що ідентифікують предмет.

“Звісно, напередодні великодніх свят це буде пріоритет, тому що місця масового відвідування людей, звертають увагу наші піротехнічні групи. Навіть поліцейські можуть також цю роботу здійснити, розмінувати територію і повідомити нас, що цей предмет є небезпечним”, — сказала Ілляна Пацюк.

Найбільш уразливі території — це Снігурівська, Горохівська громади Баштанщини, де відбувались активні бойові дії, були під окупацією росіян. У Миколаївському районі — це Первомайська громада.

“Звертаємось до громадян, дбати про безпеку, чи є це місце небезпечним для відвідування: якщо воно поросле, а зараз були рясні дощі, майже до коліна доходить трава, то краще уникати цих місць”, — каже Ілляна Пацюк.

Після деокупації, пояснює речниця ГУ ДСНС, на Миколаївщині сапери виявляли під час розмінування територій, зокрема й кладовищ розтяжки, касетні боєприпаси, міни “Пелюстки”.

“Зараз вже менше, тому що багато територій вже перевірені, обстежені. Але залишаються касетні боєприпаси, які могли бути непоміченими, невеликі небезпечні залишки, наприклад, ВОГ, гранати”, — зауважує Ілляна Пацюк.