Увага! Цього року 8 березня в Україні – робочий день

19:03

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

8 марта, Международный женский день, выходные в марте 2020 в Украине

Україна є однією з небагатьох країн світу, де свято 8 березня все ще залишається офіційним вихідним днем для всіх громадян. З наближенням весни багатьох українців цікавить питання, чи буде в 2023 вихідний на 8 березня, а чи під час воєнного стану його скасують. 

Як пише УНІАН, 8 березня 2023 року випадає на середу. Цей день мав бути вихідним для українців. Однак відповідно до статті 6 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”, під час воєнного стану додаткові вихідні скасовуються.

Таким чином, офіційного вихідного 8 березня українці не отримають. Втім, рішення про надання вихідного дня кожен роботодавець приймає індивідуально. У недержавних компаніях працівникам можуть (але не зобов’язані) схвалити вихідний на Міжнародний жіночий день.

Крім 8 березня, вихідних в 2023 році також не буде на Великдень, Трійцю і День незалежності України. Однак якщо воєнний стан на той час закінчиться, то українцям повернуть дні відпочинку.

Чи буде у майбутньому 8 березня вихідним

В Україні в майбутньому можуть скасувати святкування 8 березня та вихідний на його честь через зв’язок свята із радянським режимом. У ВР пропонують 25 лютого відзначати День української жінки замість 8 березня. Цей законопроект поки що перебуває на стадії голосування.

Також українців опитали про те, чи варто залишити вихідний на жіноче свято. Українці проголосували в “Дії” за збереження вихідного на 8 березня.

Раніше незламним українцям, які налаштовані привітати любих жінок навіть в умовах війни, нагадали, які подарунки народні прикмети не дозволяють дарувати жінкам.