Унікальна фотовиставка “Міста на межі”: звільнені Снігурівка та Херсон. Закриття 15 листопада

13:10

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаївському будинку офіцерів флоту 13 листопада відкрили фотовиставку-інсталяцію, присвячену деокупації Снігурівки та Херсона. В експозиції понад 200 світлин миколаївських фотографів Сергія Кононенка та Дмитра Скороходова. 

Про це розповів кореспондентам Суспільного організатор виставки Володимир Алексєєв.

А ми пропонуємо нашим читачам фрагменти статті журналістки Марії Соболь (Суспільне, Миколаїв) та світлини Валентини Гурової з відкриття виставки.

Сергій Кононенко

За словами Володимира Алексєєва, на виставці хотілось показати, що переживали й бачили люди в ті дні. У деокуповані міста фотографи їздили разом із волонтерами ДОФа.

“Робіт багато. Є Снігурівка, є Херсон в перші дні, є Херсон через пів року, є концерт. І деякі кадри ми вирішили зробити в форматі, як фрагменти з фільму – це кадри нашого життя, які були рік тому”, – згадує Володимир Алексєєв.

Дмитро Скороходов

Світлини Дмитра Скороходова зроблені в Херсоні, поділені на періоди…  повторити їх неможливо. “Є фото наповненого людьми Херсона, в жовто-блакитних прапорах. І далі, через пів року, фото Херсона, де майже немає людей, пусті вулиці. Центральні вулиці – Ушакова, Суворова – нікого”, – розповідає Дмитро Скороходов.

“Важко знімати наслідки війни, – говорить Сергій Кононенко, співавтор виставки. – Коли дивишся, згадуєш, на очі навертаються сльози. Всі ці світлини пропущені через серце фотохудожника – відчуття людей, горе, тяжкий труд”…

Фотовиставка “Міста на межі” триватиме у ДОФі до 15 листопада.