Убезпечити життя: в Миколаєві відкрили притулок для осіб, які постраждали від домашнього чи гендерно зумовленого насильства

18:30

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві відкрили притулок для осіб, які постраждали від домашнього чи гендерно зумовленого насильства. 

Створення закладу стало можливим за підтримки Міністерства соціальної політики України, Миколаївської міської ради, UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансової допомоги уряду Великої Британії й Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги в рамках проєкту «Міста та громади, вільні від домашнього насильства».

У притулку жертви насильства можуть отримати комплексну соціально-психологічну, медичну та правову допомогу, а також безпечний тимчасовий прихисток на термін від кількох тижнів до трьох місяців.

Тут створили всі умови, щоб ті, хто відчули на собі насилля, могли почуватися комфортно та в безпеці. Спальні кімнати обладнані зручними ліжками з загальною можливістю одночасного перебування до 17 людей: 12 дорослих та 5 дітей. Три ванні кімнати, одна з яких для осіб з інвалідністю. Пральні та сушильні машини, кухня з необхідною технікою та посудом.  Кімната відпочинку з ігровими куточками для дітей.

Фахівці з соціальної роботи працюють у притулку цілодобово і готові надати допомогу постраждалим у будь-який час. Також тут є і штатний психолог.

На відкритті закладу були присутні заступник міського голови Миколаєва Анатолій Петров, директорка відділу гуманітарного реагування Фонду Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine Шоко Аракакі, представник UNFPA в Україні Массімо Діана, представники національної поліції та громадських організацій.

“Цей об’єкт є досить важливим для Миколаєва, тому що на сьогодні психологічно-соціальний стан у родинах значно погіршився і ми частіше спостерігаємо прояви домашнього насилля. Ми підготували кадри, пройшли навчання, співпрацюємо з різними структурами, які дотичні до роботи з домашнім насиллям, і готові приймати людей. Для того, щоб убезпечити життя і здоров’я тих, хто постраждав, ми готові надавати сервісно-соціальні послуги”, – сказав Анатолій Петров.

Адреса притулку не розголошується задля безпеки тих, хто там перебуває.

Аби отримати допомогу та прихисток, необхідно звернутися до:

патрульної поліції – 102

мобільних бригад: +38(050)811-45-20; +38(050)533-07-34; +38(086)145-94-52

Центру соціальних служб: (0512)46-37-08, вул. Потьомкінська, 95а.