У миколаївському театрі чекають на меценатів, що допоможуть відтворити скульптури

21:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Восени минулого року Миколаїв майже щодня зазнавав масованих ворожих обстрілів. Окупанти цілили по житловим будинкам, лікарням та громадським місцям. Одна з ворожих ракет поцілила по найстарішому театрі у центрі міста.

Миколаївський академічний художній драматичний театр – саме таку назву зараз має «храм Мельпомени» на вулиці Адміральській. День 22 вересня 2022 перегорнув прикру сторінку в історії театру, розповів СВІДОК.info його керівник Артем Свистун.

«На територію театру вибухнула ворожа ракета системи С-300. Вибуховою хвилею було зруйновано не тільки затишний театральний двір, а й вибито шибки в історичній будівлі театру, пошкоджено стіни, постраждали гримерні кімнати, котельня, мала та велика сцени.  Найбільшої руйнації зазнали унікальні античні скульптури, які розташовані у скверику театру: «Сатира» або «Діоніс античний» і «Муза», – розказує він.

До моменту прильоту працівники театру намагалися максимально зберегти  монументи: обкладали мішками з піском, робили всі запобіжні заходи. Проте вибухова хвиля була настільки потужною, що монументи повалило на землю. Зокрема у скульптури Діоніса відбило руки. Іншу скульптуру пошкодило уламками ракети.

«Ці скульптури – історична спадщина нашого театру, оскільки створені у кінці дев’ятнадцятого сторіччя. Монументи пережили Другу світову війну, але не витримали навали російської федерації. Їх варто зберегти як культурну спадщину для наших нащадків. У спілці художників Миколаївщини кажуть, що ці скульптури підлягають відновленню, але це великі кошти», – каже директор – художній керівник театру, Заслужений діяч мистецтв України Артем Свистун.

Керівник театру впевнений, що пошкоджені скульптури обов’язково відновлять, не виключено, що з допомогою міжнародних партнерів.