У Миколаївському клубі юних моряків створили цікавий фільм, в якому розповіли про історію та сьогодення клубу

21:38

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Миколаївський Клуб юних моряків, більш відомий старшому поколінню як дитяча флотилія, продовжує навчати молодь морським та іншим спеціальностям вже біля 60 років.
Флотилія юних моряків народилась навесні 1959 року на мальовничому березі річки Інгул у маленькій будівлі на декілька кімнат. У березні 1960 року перший набір становив 110 школярів, які поділилися на 4 групи зі спеціальностей: судноводіїв, рульових, мотористів та радистів. А в 1964 році юних моряків вже було 400, у 1981 – 1125 вихованців у 49 групах на базі Клубу і ще 14 груп у школах міста. В Україні Миколаївська морська флотилія була першою, а у Радянському Союзі – третьою. Створювали та розбудовували дитячу організацію група морських офіцерів запасу, ветеранів Великої Вітчизняної війни.
В історії дитячої морської флотилії був перший колісний пароплав «Нікополь», який виділило дітям Дніпровське пароплавство у 1960 році. Надалі у різні роки Клубу належали такі судна, як: «Персей», дизель-електрохід «Алеут», який подарували рибалки міста Керчі, «Відважний», «Мирний», «Чумак», т/х «Георгій Седов» – віддали новоросійські моряки.
Юні моряки ходили на плавпрактику Дніпром, Південним Бугом, Інгулом та навіть Чорним морем до берегів Кавказу. 30 вересня 1970 року юні моряки розпочали навчальний рік у новому двоповерховому корпусі. Для міста та курсантів Клубу це було справжнє свято. Йшли роки, змінювалися курсанти, викладачі, старіли теплоходи.
Зараз у Клубі юних моряків немає багатотоннажних теплоходів, проте є рятувальні 6-весельні яли, вельботи та мотобот. На сьогодні в Клубі діє 39 гуртків, в яких займаються більше 679 вихованців віком від 8 до 21 років.