У Маріуполі призначений новий “мер” – зрадник України, засуджений на 11 років тюрми

15:55

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Мариуполь, Маріуполь

У тимчасово окупованому Маріуполі росіяни змінили “гауляйтера”. Замість зрадника Костянтина Іващенка, що перейшов на бік окупантів після початку повномасштабного вторгнення загарбники поставили більш “досвідченого” колаборанта – колишнього правоохоронця Олега Моргуна.

Зрадник перейшов на бік окупантів ще в 2014 році, він очолював “адміністрації” окупованого Новоазовського району, а згодом – Ясинуватої. Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

“Замість Кості “трупожера” Іващенка на посаду глави окупаційної адміністрації Маріуполя призначено гауляйтера Новоазовського району Олега Моргуна. Олег Моргун – поліцейський-зрадник, який в 2014 році вже після звільнення Маріуполя перейшов на бік окупантів”, – написав він.

За даними Андрющенка, доля Іващенка, що до повномасштабного вторгнення Росії був депутатом Маріупольської міськради від “ОПЗЖ”, нині під питанням.

“Іващенка терміново сховали в Донецьку в шпиталі для еліти, що облаштовано на колишній базі “Шахтара” неподалік від парку Щербакова. Його долю будуть вирішувати завтра. Це виглядає як остаточне усунення від керівництва містом всієї групи Сабліна-Іванова та повноцінна заміна з контролю за фін потоками. Це дивним чином (насправді ні) співпало з повноцінним запуском роботи ФСБ Росії замість “мгб днр” на території Донецької області”, – зазначив Андрющенко.

''Гауляйтером'' окупованого Маріуполя призначили зрадника України, який перейшов на бік РФ у 2014 році

Новопризначений гауляйтер з квітня 2015 року внесений у базу “Миротворця”.

''Гауляйтером'' окупованого Маріуполя призначили зрадника України, який перейшов на бік РФ у 2014 році

У 2015 році тодішній очільник поліції Донецької області В’ячеслав Аброськін розповідав, що зрадник мимоволі допоміг затримати двох злочинців з так званої “ДНР”, а також передав дані щодо відомої на Донеччині банди Чечена.

“Того Моргуна, українського правоохоронця, я знав як в.о. начальника Маріупольської міліції, з червня до липня 2014 року. Саме він передав нам початкові дані про банду Чечена, саме він, як тепер виходить, створював видимість “бурхливої допомоги” у затриманні бандитів у перші дні після зачистки міста 11 червня 2014 року. Саме він, швидше, несвідомо, допомагав мені затримувати злочинців “ДНР” – Наталю Грузденко та Олександра Шахаєва, які чинили активний збройний опір у центрі Маріуполя, відстрілюючись до останнього патрона. Вже пораненим, Шахаєв, кинув у нас гранату, яка, на моє щастя, не вибухнула”, – заявляв Аброськін у жовтні 2015-го.

''Гауляйтером'' окупованого Маріуполя призначили зрадника України, який перейшов на бік РФ у 2014 році

Він також розповів, що Моргун вдавав з себе патріота – аж допоки не пішов на службу до загарбників.

“У особистих розмовах [Моргун] вкрай негативно відгукувався про бандитів ДНР, неодноразово заявляв, що ніколи не зрадить Україну. Мимоволі згадав тодішні слова Олега Моргуна, в.о. начальника міліції, після чергової надання ним коментаря для ЗМІ після зачистки міста: “Я тут такого вже наговорив за ці дні, що мене вже там, у ДНР, не приймуть”. Як виявилося, “там” чекали та прийняли свого “хероя”, – зауважував Аброськін восени 2015-го.

Ще тоді Моргуна було оголошено у розшук, а матеріали кримінальної справи щодо нього було передано до суду. А сам зрадник почав будувати “кар’єру” в окупаційних органах “влади” в окупованій частині Донеччини.

Як зауважив журналіст Денис Казанський, “звільнення” Іващенка може бути пов’язане з його конфліктом з кадировцями, цей конфлікт для ексгауляйтера не обмежився “відставкою”.

''Гауляйтером'' окупованого Маріуполя призначили зрадника України, який перейшов на бік РФ у 2014 році
''Гауляйтером'' окупованого Маріуполя призначили зрадника України, який перейшов на бік РФ у 2014 році

“Гауляйтера Маріуполя Костянтина Іващенка зняли з посади, після чого його раптово госпіталізували. З місць повідомляють, що Іващенко десь насолив кадировцям, які “движують” у місті, внаслідок чого з ним провели бесіду, що закінчилася тілесними ушкодженнями середньої тяжкості. Тепер у Маріуполі буде інший гауляйтер”, – написав Казанський.

Андрющенко також розповів про інші “кадрові” зміни серед ставлеників російських кураторів в окупованому Маріуполі – депутата Держдуми Росії Дмитра Сабліна та колишнього депутата міської ради від “Партії Регіонів” Петра Іванова, які просували, зокрема, Іващенка.

“Доля інших зрадників групи Сабліна-Іванова під питанням, але. Колишній перший заступник та єдини мізки команди мраzоти Храмишев зараз забеспечив собі безпеку, очоливши підрозділ Єдиної росії в Маріуполі та наближившись до реального керівника містом – росіянина “оленевода” (колишнього першого заступника голови уряду Республіки Якутія Дмитра Бердникова. – Ред). Також наші джерела кажуть, що інша мраzота – бізнесмен Тернавській, який вже без мила вліз в д*пу оленіводу разом з Хармишевим та має добрі стосунки з Моргуном ще з минулого, теж готує собі крісло”, – окреслив ситуацію у “владі” тимчасово окупованого Росією Маріуполя Андрющенко.

Єдиним наслідком “зміни влади” він прогнозує посилення “мобілізації” та відсутність будь-яких дій щодо допомоги містянам, які замерзають у своїх квартирах без опалення

“А що маріупольцям? Певні зміни вони відчують. Якщо вважати забезпечення мобілізації змінами. Щодо холодомору – на жаль, навряд. Навіть якщо красти стануть менш. Тож запасаємось попкорном. Шоу “павуки в банці” лише стартувало та обіцяє бути дуже цікавим”, – резюмував Андрющенко.