Сяйво “Аврора” вчора зачарувало миколаївців

10:43

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Вчора ввечері, 5 листопада, мешканці як самого Миколаєва, так і низки населених пунктів області спостерігали унікальне природне явище  – північне сяйво, яке має назву “Аврора”.

За інформацією УНІАН, таке саме сяйво можна було побачити в інших регіонах України – у Чернігівській, Київській, Львівській, Одеській областях також бачили червоне небо. У Чернігівській області влада навіть заспокоювала людей – повідомила, що це явище не пов’язане з агресією росіян.

Астроном Володимир Кажанов у Facebook написав, що це рідкісне явище можна було спостерігати після потужної геомагнітної бурі, пов’язаної з бомбардуванням Землі викидом корональної маси, який стався на Сонці кілька днів тому.

“У ніч з 5 на 6 листопада 2023 р. в Україні і багатьох країнах Північної півкулі Землі, спостерігається яскраве полярне сяйво!.. це явище природи буде повторюватись у майбутньому. Але спрогнозувати точний час і дату цього складно”, – зазначив він.

Цікаво, що цьогоріч в Україні небо вже червоніло – наприкінці вересня таке саме рідкісне явище бачили у Богодухівському районі Харківської області. Це червоне полярне сяйво в Україні 2023 спостерігали 26 вересня.