Зеленський попередив Євпропу про цунамі мігрантів. Якщо не зняти загрозу голоду

11:59

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Якщо Україні не вдасться розблокувати порти для експорту зерна, Європу може накрити міграційне цунамі. Про це заявив президент України Володимир Зеленський у ході виступу на фестивалі цифрових технологій та медіа 4Gamechangers у Відні.

“Якщо не зняти цю загрозу голоду, якщо не розблокувати Чорне море негайно, то результатом продовольчої кризи буде таке міграційне цунамі, яке досягне і вас, хоча Австрія все-таки далеко від моря”, – сказав він.

Зеленський зазначив, що вторгненням в Україну Росія створила загрозу масштабного голоду, заблокувавши Чорне море, і в неї у заручниках наразі мільйони людей, зокрема в Африці, Азії, Європі.

Також він нагадав про залежність Європи від російського газу.

“Просто подивіться на ціни на пальне, на газ тощо. Що з ними відбувається? Ринки надто залежні від російських компаній, від Газпрому та російських постачальників нафти. А отже, гаманці європейців надто залежні від того, скільки хоче з них витягнути знову таки одна держава”, – сказав Зеленський.

Він додав, що одна держава не може ламати життя всіх у Європі чи навіть у всьому світі, і зазначив, що роками йшлося про те, що Європа не повинна залежати від російських енергоресурсів: “І цього року потрібно встигнути це зробити, щоб наступна зима не стала катастрофічною”, – наголосив Зеленський.

Крім того, він нагадав, що РФ витрачає гроші за енергоносії проти всієї спільноти демократичних країн.

“Вона – спонсор розколів та дезінформації, антиєвропейських політичних рухів та проблем для всього континенту. Цей потік грошей, який використовується проти демократичного світу, має припинитися цього року. Інакше всі, хто ненавидить демократію, зрозуміють, що демократичний світ не здатний захищатися”, – наголосив Зеленський.

Президент України вкотре заявив, що партнери мають посилювати санкційну політику проти Росії та допомагати озброєнням для перемоги