Завод «Зоря» — «Машпроект» віддав два цехи під виготовлення протитанкових їжаків

20:01

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Алексей Жуковец, Заря - Машпроект, Николаев (с) Фото - А.Сайковский, Вечерний Николаев
ДП «Зоря»-«Машпроект» бере активну участь у організації захисту Миколаєва.
Підприємство долучилося до створення захисних споруд. У двох цехах заводу йде робота з виготовлення протитанкових «їжаків». Як повідомив генеральний директор Олексій Жуковець, вже виготовлено більше 50 одиниць таких протитанкових загороджень:
— Ми зробили вже більше 50 їжаків. Два цехи підприємства постійно працюють на їх виготовлення. З усіх підрозділів зносимо метал, який є придатним для цих цілей: швелер, балку, тавр. Постійно працюють кілька бригад. Це те, що ми сьогодні можемо швидко зробити, для цього в нас є і матеріали, і виробничі можливості. Нашому місту ми також надаємо транспорт для вирішення завдань з вантажних перевезень.
25 лютого на підприємстві створено штаб територіальної оборони, до якого увійшли керівники ключових напрямків роботи підприємства. Штаб контролює ситуацію на підприємстві, приймає рішення щодо захисту самого комплексу та надання допомоги місту.
— Наше першочергове завдання – зробити все можливе для збереження нашого унікального колективу, захистити наших людей, надати їм допомогу, — зауважив Олексій Жуковець. — У режимі чергування працює сьогодні наша поліклініка. Працівники заводу можуть отримати там медичну допомогу. На підприємстві заздалегідь була підготовлена низка бомбосховищ. Укриття можуть вмістити загалом до 8 тисяч людей.
Всі об’єкти ретельно охороняються. Для захисту та підтримки правопорядку на території підприємства створено загін територіальної оборони. У складі загону – 150 працівників підприємства-добровольців, які здійснюють цілодобове чергування на території ДП «Зоря»-«Машпроект».
— Ми також маємо зберегти обладнання та інші ресурси заводу неушкодженими, — підкреслив Олексій Жуковець. — Підприємство є важливим стратегічним об’єктом держави. Ми маємо зберегти його працездатність, щоб швидко відновити нашу основну виробничу діяльність.