Західна преса про Україну

12:01

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Сьогодні, 8 квітня, американська «Тhe Hill» з посиланням на дані соціологічного опитування повідомляє, що 70% американців вважають росію своїм ворогом. Ще в січні, до вторгнення росії в Україну, лише 41% опитаних американців вважали росію ворогом, 49% – конкурентом, а 7% – партнером.

«The Washington Post» пише, що оскільки другий кривавий раунд війни в Україні ось-ось почнеться, Захід має посилити свою допомогу та швидко надати Києву більш важке озброєння, щоб протистояти новому жорстокому нападу росії на південно-східну частину країни.

«The Economist» висловлює думку, що вторгнення росії в Україну не просто руйнує російську армію і економіку, а й знищило мережу їхніх шпигунів в Європі. 7 квітня Австрія, яка протягом багатьох років була центром російського шпигунства, стала останньою країною, яка вислала підозрілих офіцерів російської розвідки, в результаті чого загальна кількість російських чиновників, висланих з Америки та Європи з початку війни, перевищила 400 осіб. Масове вигнання, найбільше в історії, матиме тривалий вплив на розвідувальні служби путіна та їхню здатність шпигувати — і підривати — Європу.

«Bloomberg» вважає, що наступна фаза війни на сході Україні потребує передачі Україні важкого озброєння. Триває гонка за переозброєння Східного фронту, який може вирішити війну в Україні. На думку колишнього командувача Армія США в Європі Марка Гертлінга, щоб досягти успіху, Україні знадобляться не тільки танки, а й хороша розвідка, більше передового легкого озброєння і великі територіальні сили, щоб запобігти оточення з тилу своїх передових сил. «Донбас буде битвою на виснаження», — цитує видання генерала.

У свою чергу німецький «Der Spiegel» пише про те, як росія викрадає громадян України. Російський уряд переправляє українців із зони бойових дій на Далекий Схід своєї країни. Ті, хто не має ні грошей, ні зв’язків, ризикують застрягти в росії і опинитися там фактично в рабстві.