За останній тиждень американська валюта подорожчала на 2-3 гривні, наблизившись до 37 гривень за долар

15:51

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Зростання готівкового курсу долара на кілька гривень за останній тиждень пов’язане із запровадженими після початку війни валютними обмеженнями. Про це повідомив голова Національного банку Кирило Шевченко, пише Економічна правда у п’ятницю, 20 травня.
Так, з 13 по 19 травня курс долара в обмінниках зріс із 34,2–34,5 грн до 36,5–37,5 грн.
“Зокрема, конвертація коштів з гривневих рахунків у банківській системі у готівкову валюту була заборонена в Україні і суттєво обмежена за кордоном. Внаслідок цього на готівковому сегменті валютного ринку переважаючий дефіцит валюти призводить до ослаблення курсу гривні”, – пояснив Шевченко.
За його словами, попит на готівковому ринку формується, здебільшого, для спекулятивних заробітків населення, для фінансування сірого імпорту, а також для переведення заощаджень в іноземну валюту.
Голова НБУ каже, що центробанк має намір послабити тренд на девальвацію гривні в обмінниках, зокрема, за допомогою зняття низки обмежень на торгівлю валютою банками, зокрема, зняти обмеження на курс продажу готівкової валюти банками. “Це сприятиме збільшенню ліквідності готівкового сегменту валютного ринку та стабілізації ситуації на ньому”, – зазначив Шевченко