Європейські лідери з Києва звернулися до Росії

19:28

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Лідери Євросоюзу після зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським у Києві в четвер, 16 червня, закликали Росію розблокувати експорт українського зерна. Про це заявив президент Франції Емманюель Макрон.
«Це вимагає припинення блокади українських портів, її має припинити російський флот», – сказав він.
За його словами, на зустрічі глави України, Італії, Німеччини, Румунії та Франції обговорили ініціативу генсекретаря ООН у цьому контексті і підтримали резолюцію ООН щодо деблокади українських портів.
Макрон наголосив, що загроза світовій продовольчій безпеці є прямим наслідком російської агресії, і це ніяк не пов’язано із запровадженими європейськими санкціями.
«Щодо відвантаження зерна і заблокованих суден в українських портах, є час, щоб розблокувати порти. Врожай буде у вересні, я думаю, ми можемо зробити все можливе, щоб не довести ситуацію до драматичної. Щоб уникнути кризи, нам потрібно забезпечити транспортування зерна. Росія, на жаль, не йде назустріч. Ми маємо діяти всі разом, усі європейці», – заявив прем’єр-міністр Італії Маріо Драґі.
У свою чергу канцлер Німеччини Олаф Шольц запевнив, що й надалі Україні Берлін надаватиме зброю.
«Німеччина давно як зламала власну державну традицію: ми почали надавати Україні зброю. І робитимемо це й надалі, скільки Україні буде потрібно», – сказав він.
Шольц відзначив, що в Німеччині навчають українських військових користуватися сучасним озброєнням, зокрема самохідними гаубицями і зенітними установками.
«Ми також пообіцяли, що також надамо установки IRIS, які захищатимуть цілі міста від повітряних нальотів. Ми також домовилися зі Сполученими Штатами і Великою Британією, що будемо надавати ракетні установки залпового вогню», – додав він.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що головною силою та ефективною зброєю в боротьбі проти РФ є єднання.
«Цей візит чотирьох лідерів у Київ, наші переговори довели ще раз, що наша головна сила і найефективніша зброя – це об’єднання, від якого залежить подальше. Коли ви прибули на вокзал у Києві, ви почули звук сирени, який звучить у більшості областей нашої держави. Це доводить, що Росія не обирає, кому і коли загрожувати, кому в Європі дарувати безпеку», – зазначив він.
За його словами, дії РФ проти України – це агресія проти всієї об’єднаної Європи, проти кожної людини і спільної європейської системи цінностей.
«І лише об’єднаною має бути наша спільна відповідь», – сказав Зеленський.