Віталій Кім: підсумки 16 березня

12:14

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Спробую підбити підсумки дня. Лінію фронту відсунули за всіма даними розвідки. За всіма даними перехоплення вони сидять в окопах, нічого не хочуть робити, не розуміють, де вони, не розуміють, хто по них стріляє і що їм робити.

Окупанти з боку Херсону переміщуються за Херсон, будують собі нову лінію оборони. Ми виконуємо завдання, поставлені перед нами.
Це означає, що у найближчому майбутньому Миколаїв має бути тиловим містом. Немає сенсу щось робити з Миколаєвом, якщо війська рухаються, ведуть бої не в місті. Варіантів напасти на Миколаїв поки що немає. Щоб вони там не маневрували кораблями, не вигадували, ми вже їхню тактику зрозуміли.
Чітко видно з команд, які приходять до командирів, кажуть: «Не знаю, робіть, що хочете, стійте, кругова оборона. Стійте там до 24 числа». Ну, до 24 числа «орки» там і вростуть у землю потихеньку.
Але що це ще означає? Було два випадки, коли наші герої йдуть в атаку, нападають, безумовно, є втрати. Це складна історія, не буває війни без втрат. Але вони повертають наші території.
У тилу залишається забезпечення. І зараз ми наводимо лад з адміністрацією, раніше був хаос, війна, все летить, все стріляє. Ми переходимо знову на документообіг, в нормальний режим роботи.
Тилові щури дозволяють собі щось поцупити. Наприклад, підприємство, яке нам допомагає, туди потрапила бомба, вони забігли туди, щось забрали. Погано ми знайдемо їх. Наприклад, їде машина із гуманітарною допомогою.
І якийсь блокпост, який не наш, якась ТГ встановила, зупинили, перевірили ще раз, відпустили, але дві коробки забрали. Теж непорядок, теж знайдемо. Про п’яних я взагалі мовчу, скільки уже авто. Порядок ми наведемо.
Зараз будуть посилені заходи щодо безпеки городян, бізнесу, ми дбаємо зараз і про бізнес. І не дозволяємо нічого вивозити, розкривати, перевозити. Ми зараз все ставитимемо на правильний шлях.
Але при цьому ми знаходимося у воєнному стані, за найменшого опору військові можуть цих покидьків і розстріляти. Питання у чому? Зараз підвищена кримінальна відповідальність за мародерство, зараз немає сенсу ходити до тилу до наших військових, допомагати, бо це тил. Військові можуть вас застрелити, прийняти за ДРГ тощо. Не раджу нікому лазити будь-де. Це все погано скінчиться. Враховуючи, що суди зараз не працюють, доведеться у підвалі сидіти довго та чекати, доки хтось за вами приїде і вас посадять у в’язницю.
У мене зараз трохи звільнилося часу, щоб розбиратися з господарством в області, і я цим займатимуся. Я добираюся до віддалених ТГ, які чим попало займалися. Зараз у мене до всіх дійдуть ручки і всі будуть на олівці».