ВИДЕО: Владимир Пучков читает стихотворение “Вышиванка”

18:40

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Владимир Пучков

Сегодня день рождения “шефа” “Вечерки” – главного редактора 1994-2019 гг Владимира Пучкова, николаевского поэта, журналиста. 15 марта 2022 г. ему бы исполнилось 72 года.

К этому дню родные и друзья выдающегося николаевца готовили презентацию второго, дополненного издания книги “Акации южный акцент” и открытие памятной доски около здания николаевской библиотеки им. М.Л.Кропивницкого – в литературном сквере, где Пучков своими руками посадил березку. По известным причинам, оба события перенесены на неопределенный срок.

Його поетичний та журналістський стиль був дуже впізнаваним. Насолоджуючись його поезією чи вчитуючись у газетні матеріали, читач одразу розумів – авторство належить перу Володимира Юрійовича Пучкова.
Сьогодні йому виповнилося б 72 роки. Як ніколи актуально звучать слова Володимира Юрійовича, які він сказав в інтерв’ю журналістці Олені Івашко у 2014 році.
«А я жив і живу у Миколаєві. Він – моя Україна. І дуже комфортно почуваюся зі своїм мисленням, зі своїм умінням розмовляти російською та українською. Доводилося працювати переважно у пресі. Різномовній. Звичайно, сам писав українською мовою і вільно нею розмовляю».
Володимир Юрійович своєю творчістю та журналістською діяльністю задавав високу планку, безумовно був орієнтиром для колег та молодих миколаївських авторів, читачів та городян.
«Володимир Юрійович був не тільки поетом, він був справжнім моральним авторитетом в нашій громаді та одним із тих, чиє слово дорогого варте. Сьогодні в Літературному сквері поруч із Центральною міською бібліотекою ім. М. Кропивницького ми мали відкрити пам’ятний знак на честь Поета (автор Іван Булавицький). Я впевнена, прийде той час, коли ми в мирному, вільному, українському Миколаєві зустрінемося на відкритті цього знаку. І будуть посмішки, будуть лунати вірші, і ми будемо знову щасливі. Так буде!», – зазначила у своєму дописі у фейсбуку директор Центральної міської бібліотеки ім.М.Л. Кропивницького Інга Хоржевська.