Услід за російським військовим кораблем йде вся російська книжкова галузь

19:54

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

З початком повномасштабної війни Росії проти України від співпраці з країною-агресором відмовились багато відомих авторів. Першим про рішення не продовжувати договори з російськими видавництвами заявив у своєму твіттері Стівен Кінг. Аналогічним чином вчинили відомий письменник-фантаст Ніл Гейман, канадський романіст Лінвуд Барклі, польський фантаст Адам Пшехшта. Під великим питанням вихід нових книг британського підприємця Річарда Бренсона та інших.

Зупиняють роботу з російським ринком і представники великої п’ятірки, зокрема Penguin Random House, Macmillan Publishers, Simon & Schuster. На черзі – британські видавничі підрозділи Hachette UK, Ebury, Berrett Kohler, агентство Michael O’Mara.

Більшість українських книгарень, які активно торгували російською книжкою, — припинили її продавати, і скоро ми не побачимо її в каталогах взагалі.

Російські видавці дивуються позиції Украіниського інституту книги та Асоціації видавців, в якій закликають міжнародну спільноту бойкотувати співпрацю з росіянами. За версією багатьох росіян нас захищають, а ми не цінуємо… розбомблених міст і тисячі вбитих людей.

В РФ активно обговорюються ініціативи піратського самвидаву для публікації книг без ліцензій та перехід на літературу країн Азії, а також відкриття для публіки трекерів та торентів, що в сукупності повертає країну-терориста на десятки років назад.

Ось так країна, де 71% населення підтримує гасла убивати українців та нищити наші міста — самоліквідує цілу галузь, разом із усією економікою та своїм майбутнім.