Українці вперше вшанують пам’ять Героїв Небесної Сотні ритуальним церемоніалом

17:11

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

небесна сотня, 2014, герої не вмирають

20 лютого 2022 року вперше відбудеться Ритуал вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності в обласних центрах та інших населених пунктах. Про це повідомляє Український інститут національної пам’яті.

Сценарій вшанування розроблений родичами Небесної Сотні та учасниками Революції гідності і погоджений Українським інститутом національної пам’яті та Міністерством у справах ветеранів України.

Ритуал вшанування розпочнеться виконанням Державного Гімну України, під час якого лунатимуть залпи салютної команди. Продовжиться захід міжконфесійною панахидою за загиблими під час Революції гідності та виконання «Молитви за Україну» церковним хором. Також відбудеться покладання квітів під пісню «Пливе Кача» та залучення духового оркестру для виконання Маршу української армії.

Розпочнеться церемоніал одночасно у всіх містах о 10:00.

Нагадаємо, 20 лютого українці вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років.

Саме 20 лютого 2014 року в середмісті Києва загинуло найбільше людей – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року за демократичні цінності та територіальну  цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Джерело