У Запоріжжі відкрився перший в Україні центр допомоги врятованим

11:48

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

У Запоріжжі відкрився перший в Україні центр допомоги врятованим. Йдеться про людей, які пережили жахи війни. Про це повідомляє Укрінформ.

Запоріжжя стало одним із перших міст, які почали приймати людей із тимчасово окупованих міст і сіл та місць, де ведуться активні бойові дії.

«Люди, які зазнали жаху війни, стали жертвами воєнних злочинів Росії, потребують комплексної допомоги, потребують відчуття того, що держава поряд. Тому ми прийняли рішення розгорнути по всій країні центри допомоги врятованим. Це місця, куди кожна людина, яка врятувалася від жахів війни, може звернутися, отримати допомогу як соціальну, так і правову. Але якщо будуть виявлені випадки фізичного насильства, чи сексуального, чи тортур, то відповідно у цих центрах є ментори, які супроводжуватимуть вирішення питання», — сказала міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Як повідомив голова Запорізької ОВА Олександр Старух, за час війни через обласний центр пройшли 300 тисяч людей.

«Ми відпрацювали модель необхідної допомоги, всі організаційні, юридичні питання. Максимальна кількість людей, яку ми за добу прийняли — 8000. Наразі потік зменшився до максимум 1500 осіб, третина з них — жителі Херсонської області», — сказав Старух.

Центр допомоги врятованим відкрився на базі Запорізького гуманітарного хабу. Хаб працює цілодобово.

Повідомляється, що наступний центр врятованим планують відкрити у Львові.