Те, як українці облаштовуються в Польщі та відразу беруться до праці, експерти називають «феноменальним»

15:05

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Понад 1 млн українців, що тікали від війни, знайшли прихисток в Польщі. Тут вони отримали безпрецедентну підтримку від місцевої влади та населення, але в боргу не залишилися. Те, як українці облаштовуються на новому місці та відразу беруться до праці, експерти називають «феноменальним» та «неймовірним».

Про це повідомляє ВВС News Україна.

«Кажуть, ми беремо на себе якісь витрати, пов’язані з біженцями з України. Ну то я хочу сказати, що якщо порахувати гроші, які вони витрачають, і податки, які вони платять, то сьогодні я б ризикнув висунути тезу, що Польща не тільки не втрачає через українців, це українці працюють на Польщу». Таку заяву польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький зробив наприкінці травня.

За даними Євростату на кінець травня, в Польщі прихисток знайшла найбільша кількість українців серед інших країн Європи — понад 1,1 млн людей. З них майже половина — діти та молодь. Решта — в основному жінки працездатного віку.

Перші місяці війни вже показали, що більшість з них добре адаптується у нових реаліях. За оцінками експертів, майже 40% переселенців працездатного віку з України вже знайшли офіційну роботу в Польщі, а понад 71% — визнають, що утримують себе самі за власні заощадження або доходи.

Вони роблять покупки та винаймають житло, нарощуючи в Польщі споживчий ринок та насичуючи ринок праці.

«Процес облаштування та тимчасової організації життя біженців з України варто визнати винятково плавним та ефективним. Це свого роду соціальний феномен. Гостей з України дуже швидко «поглинула» течія польських буднів», — каже Лукаш Мазуркевич, президент польського аналітичного центру ARC Rynek i Opinia.

Це вже друга хвиля української міграції в Польщу. З 2015 року сюди почали масово їхати з України на заробітки через економічну кризу, тож для українців ця країна є дуже близькою.