США змінюють свою стратегію щодо Росії

10:03

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

США змінюють свою стратегію щодо Росії після візиту глав Держдепу та Пентагону до України. Її мета тепер полягає в тому, щоб здобути перемогу на полі бою настільки рішуче, що РФ не зможе здійснити жодних нових атак. Про це у вівторок, 25 квітня, повідомляє CNN із посиланням на джерело у раді нацбезпеки США.

Зазначається, якщо раніше у Вашингтоні планували зробити це вторгнення стратегічним провалом для Росії, то зараз зусилля Штатів націлені на російську оборонну промисловість, «щоб підірвати економічну і військову міць РФ».

«Ми хочемо, щоб Україна перемогла. Одна з наших цілей полягала в тому, щоб обмежити здатність Росії зробити щось подібне знову. Ось чому ми озброюємо українців зброєю та обладнанням, щоб захистити себе від російських нападів, і саме тому ми використовуємо санкції та експортний контроль, які безпосередньо націлені на оборонну промисловість Росії, щоб підірвати економічну та військову міць Росії, погрожувати та нападати на її сусідів», — цитує видання співрозмовника.

CNN стверджує, що тепер серед американських та західних чиновників зростає усвідомлення, особливо після «різанини в Бучі», що Росії потрібно «так сильно постраждати економічно і на полі бою, щоб її агресія назавжди була зупинена».

Зокрема, чиновники адміністрації Байдена з оптимізмом дивляться на те, що це досяжна мета, повідомили джерела CNN.

«Посадові особи адміністрації та джерела в Конгресі заявили, що, на їхню думку, військова підтримка України, що триває, може призвести до значних ударів по Росії, які пошкодять її довгостроковий військовий потенціал», — додають у виданні.

Ще одне формулювання стратегії Вашингтона — «Росія виходить із конфлікту слабшою, ніж раніше». При цьому офіційні особи США раніше прямо цього не говорили, зазначають журналісти. Вони навпаки давали зрозуміти, що врегулювання шляхом переговорів може бути досягнуто.

Наразі вважається, що «військова підтримка України може призвести до серйозних ударів по Росії, які послаблять її довгостроковий військовий потенціал, що принесе стратегічну користь США».